Zalety życia z dala od miejskiego zgiełku

0
1544

Coraz więcej osób decyduje się dzisiaj opuścić miasto, aby osiąść na przedmieściach lub w podmiejskich wsiach. Rozwiązanie to zdaje się mieć wiele zalet, których nie sposób nie docenić. Co przemawia na korzyść mieszkania poza miastem?

Cisza i spokój poza miastem

W dużych miastach nieustannie panuje hałas, który uniemożliwia zebranie myśli, powoduje ból głowy i rozdrażnienie. Wielu ludzi jest dziś zmuszonych do przebywania w takim środowisku, ze względu na pracę w centrum miasta. Dobrze więc przynajmniej w czasie wolnym odpocząć w cichym domu zlokalizowanym na przedmieściach.

Świeże powietrze

Jednym z trapiących ludzkość problemów jest dzisiaj smog w dużych miastach. Całe szczęście przedmieścia i wsie podmiejskie są zwykle wolne od zanieczyszczeń. Smog powstaje bowiem ze spalin samochodowych oraz dymu z pieców ogrzewających miejskie kamienice. Zalega on nad miastem, jednak ze względu na stosunkowo dużą wagę cząsteczek pyłu nie jest zbyt ruchomy. Dlatego już kilka kilometrów poza centrum powietrze jest o wiele lepsze, niż w mieście. Wybierając rezydencję poza miastem, zwiększa się swoje szanse na uniknięcie problemów z układem oddechowym. Bez lęku można również oddawać się wszelkim aktywnościom na powietrzu. Nie trzeba również martwić się bezpieczeństwem dzieci spędzających czas przed domem.

Bezpieczeństwo na przedmieściach

Nie ma wątpliwości, że przedmieścia są zdecydowanie bezpieczniejsze niż miasto. Wynika to głównie z mniejszego skupiska ludzi. Dane nie pozostawiają żadnych wątpliwości — wskaźniki przestępczości na przedmieściach są o wiele niższe niż w miastach. Najbezpieczniej jest z pewnością na podmiejskich osiedlach monitorowanych.

Pozorne wady mieszkania na przedmieściach

Przeciwnicy mieszkania poza miastem przedstawiają wiele argumentów, które wynikają jednak zwykle z błędnych przekonań. Za główną wadę mieszkania w podmiejskiej rezydencji uważa się często konieczność dojeżdżania do miasta. Dzisiaj jednak odległość kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kilometrów można zwykle pokonać szybko i wygodnie. Sieć komunikacji miejskiej w dużych miastach obejmuje również regiony podmiejskie. W Warszawie czy w Trójmieście można skorzystać z Szybkiej Kolei Miejskiej. Ponadto, dobrze rozwinięta jest sieć dróg, umożliwiająca szybki dojazd do granic miasta, gdzie można przesiąść się w metro lub tramwaj, aby ominąć korki. Warto również zauważyć, że dzisiaj na przedmieściach nie brakuje już żadnej niezbędnej infrastruktury. Na terenie lub w okolicach osiedli podmiejskich znajdują się szkoły, przedszkola, przychodnie, apteki i sklepy. Dlatego regularne wyjazdy do miasta stają się coraz mniej potrzebne.

Tekst powstał we współpracy z http://www.ventana.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here