Moskitiery – popularne rodzaje: przesuwna, rolowana… Jaki rodzaj moskitiery wybrać?

0
1938

Moskitiera to zasłona z gęstej siatki, którą montujemy w drzwiach oraz oknach, aby zabezpieczyć mieszkanie przed różnego rodzaju owadami. Sama nazwa pochodzi z języka hiszpańskiego i związana jest z wyrazem mosquito, który oznacza komara. Jeśli więc szukasz sprawdzonego sposobu, który pozwoli Ci skutecznie pozbyć się komarów i innych insektów z domu, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Nowoczesne moskitiery, czyli jakie?

Jeśli zakładanie moskitiery kojarzy Ci się z mozolnym zbijaniem ramek z drewnianych listew i obciąganiem ich materiałową siatką, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – te czasy już dawno przeminęły. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów moskitier, które można łatwo i szybko zamontować, wystarczy zajrzeć na stronę https://www.homebook.pl/produkty/moskitiery, aby się o tym przekonać. Nowoczesne moskitiery są łatwe w montażu, wytrzymałe, a do tego istnieją moskitiery-rolety całoroczne, których nie trzeba co roku montować na nowo.

 
Rodzaje moskitier

Rodzajów moskitier jest wiele, najtańszym jest siatka do samodzielnego montażu przy pomocy rzepów lub taśmy klejącej. Siatka ta jest dostępna w rolce i naszym zadaniem jest dopasowanie jej do wymiarów okna, możemy też wybrać siatkę przygotowaną na wymiar i obszytą taśmą tekstylną. To rozwiązanie ma niestety wiele wad, gdyż montaż nie należy do najprostszych, a ponadto tego typu moskitiery szybko ulegają zniszczeniu.

Znacznie trwalszym rozwiązaniem są moskitiery ramkowe wykonywane na zamówienie lub kupowane na wymiar. Wykonane są z tworzywa sztucznego lub aluminium i siatki. Bardzo często zastosowana w nich siatka jest wykonana z włókna szklanego pokrytego warstwą PCV, dzięki czemu jest nie tylko bardzo wytrzymała, ale także nie zaciemnia zbyt mocno pomieszczeń. Wadą tego rozwiązania jest konieczność bardzo dokładnego określenia wymiarów, gdyż źle dopasowana ramka spowoduje, że montaż moskitiery będzie niemożliwy.

Trzecim rodzajem są moskitiery rolowane, które działają na takiej samej zasadzie jak rolety okienne. Bez wątpienia jest to najwygodniejsze rozwiązanie, które pozwala na zamontowanie moskitier zarówno w oknach, jak i w drzwiach bez konieczności ściągania ich poza sezonem. Do wyboru są moskitiery rozwijane pionowo (zwykle montowane w oknach) oraz poziomo (idealne do drzwi tarasowych lub balkonowych).

 
Jaką moskitierę wybrać?

Wszystko zależy od tego, jakimi kryteriami się kierujesz. Jeśli najważniejsza jest cena, to właściwym wyborem będą te moskitiery, które opisywane są przez nas jako pierwsze. Warto jednak zainwestować nieco więcej w rozwiązanie, które będzie nam służyło znacznie dłużej niż przez jeden sezon, czyli moskitiery rolowane. Jeśli w Twoim domu są zwierzęta, zwłaszcza koty lub psy, to siatka moskitiery powinna być wykonana ze znacznie bardziej wytrzymałego materiału, może to być aluminium lub siatka stalowa. Oczywiście wiąże się to z wyższymi kosztami, a do tego nie każdy producent ma je w swojej ofercie.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here