Tapety fizelinowe

0
2930

Różnego rodzaju tapety ścienne wracają do łask i ponownie zyskują na popularności. Zwykle kojarzą nam się z dzieciństwem, kiedy to w domu rodzinnym czy u dziadków ściany oklejone były właśnie tapetami. W naszej głowie pojawia się obraz ciepła, przytulności i szczęścia, w końcu to właśnie przywodzi zwykle na myśl dom rodzinny.

Różnego rodzaju tapety ścienne wracają do łask i ponownie zyskują na popularności. Zwykle kojarzą nam się z dzieciństwem, kiedy to w domu rodzinnym czy u dziadków ściany oklejone były właśnie tapetami. W naszej głowie pojawia się obraz ciepła, przytulności i szczęścia, w końcu to właśnie przywodzi zwykle na myśl dom rodzinny. Obecnie coraz częściej sięga się po tapety ścienne, by urozmaicić wnętrza. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów. Dzielą się ze względu na miejsce przeznaczenia, a także na materiały, z których zostały wykonane.

Jednym z rodzajów tapet ściennychtapety fizelinowe. Fizelina to poliestrowy materiał, który jest sztucznie produkowany. Nie jest to surowiec całej tapety, bowiem stanowi on jedynie dolną warstwę materiału dekoracyjnego, aczkolwiek to on decyduje o właściwościach tapety.

Główną zaletą tapet fizelinowych jest prostota ich aplikacji. Do ich nałożenia na ścianę nie jest konieczne zmiękczanie klejem ani żadne smarowanie. Taką tapetą nakłada się bezpośrednio na ścianę, na którą uprzednio zaaplikowano klej. Dodatkowym atutem tego rodzaju dekoracji jest fakt, że jeszcze zanim wyschnie klej, tapetę można spokojnie i bezproblemowo wyprostować i poprawić jej ułożenie. Wszystko to sprawia, że tego typu działania remontowe mogą wykonywać zarówno doświadczeni budowlańcy, jak i osoby, które po raz pierwszy mają z czymś takim styczność. Jeden błąd podczas takiej pracy nie skreśla jej całkiem, ponieważ efekt nie jest od razu trwały. Jego trwałość przychodzi wraz z czasem, czyli wtedy, kiedy zaschnie klej. Warto też wspomnieć, że wykonane z fizeliny tapety bez większego problemu przykrywają wszelkie nierówności na ścianach, co zdecydowanie ogranicza wystąpienie brzydkiego efektu końcowego w sytuacji, gdy ścian uprzednio nie wyrównamy. Tapety fizelinowe cechują się nie tylko łatwą aplikacją, ale także równie łatwym procesem ich usuwania. Wystarczy tutaj zdecydowane pociągnięcie, by pozbyć się ze ściany dekoracji, która być może już się nam znudziła lub po prostu się  zniszczyła. Szczególnie spodobać się to może osobom zmiennym, lubiącym nowości, ponieważ mogą one swobodnie co jakiś czas modyfikować wystrój swojego wnętrza. Poza tym wszystkim tapety fizelinowe są bardzo ciepłe i w pewien sposób tłumią dźwięki, dzięki czemu zwiększymy poczucie komfortu w naszym mieszkaniu.

Sklep Ardeko oferuje bogaty wybór różnego rodzaju tapet, w tym też tych fizelinowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tapety takie pasować będą do wszystkich wnętrz – zarówno do tych o klasycznym, antycznym i ciężkim stylu, jak i do nowoczesnych, tętniących życiem mieszkań. Wybór wzoru zależy tylko i wyłącznie od nas. Wiele radości i uczuć wniosą do domu tapety o intensywnych barwach, a także te w kwiatowe wzory, które dodatkowo dodadzą lekkości. Często wybiera się również tapety, które przedstawiają rzeczywistość, jak na przykład te z krajobrazami lub widokami miasta. To pozwoli nam przenieść się do zupełnie innego świata i zrelaksować się po całym dniu pracy. Tapety są także doskonałym  rozwiązaniem do pokoju dziecięcego. Maluchy uwielbiają wszelkie detale, które wzbudzają w nich ciekawość, nudzi je natomiast prosto wyposażone otoczenie. W związku z tym warto wybrać do dziecięcego pokoju tapetę w fantazyjne wzory, jak na przykład postaci z bajek, motylki czy samochodziki. To pobudzi ich wyobraźnię i sprawi, że poczują się komfortowo i bezpiecznie. Tapety na ścianę będą więc doskonałym rozwiązaniem dla każdego domownika.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBudowa domu bez pozwolenia
Następny artykułBudowa domu – Formalności
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here