Stylowe i eleganckie krzesło z kołatką

0
2154

Myśląc o krzesłach, pierwsze co nasuwa się na myśl to kwestia wygody i komfortu siedzenia. Oczywiście, nie bez znaczenia pozostaje funkcjonalność i estetyka wykonania. Czy istnieje zatem mebel, który sprostałby wszystkim tym zadaniom? Oczywiście! To krzesło z kołatką. Jedyne, oryginalne, stylowe, a przy tym praktyczne i komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Elegancki mebel wypoczynkowy

Krzesła z kołatką o tapicerowanym siedzisku i oparciu stanowią niezwykły element ozdobny pomieszczenia, ale również wygodny mebel sprzyjający codziennemu odpoczynkowi. Zawieszona z tyłu metalowa lub mosiężna kołatka pierwotnie miała służyć jako uchwyt do przenoszenia. Było to rozwiązanie niezwykle poręczne, albowiem produkowane z litych materiałów elementy wyposażenia, były bardzo ciężkie. W związku z tym ich przesuwanie do posiłków czy wyciąganie na czas sprzątania, było szalenie trudnym zadaniem. Dlatego obecność kołatki miała raz na zawsze rozwiązać ten problem, stając się sprzymierzeńcem w codziennym użytkowaniu. Dziś jednak bardziej spełnia się w roli designerskiego dodatku, który podnosi wartość estetyczną całego krzesła. Mebel z powodzeniem odnajdzie się w ekskluzywnie zaprojektowanych wnętrzach, przede wszystkim w stylowo urządzonym gabinecie lub przy dużym, rodzinnym stole.

Krzesło z kołatką – ciekawy element odmieniający klasyczny mebel

Opisywana kołatka to popularny i zarazem chętnie wykorzystywany detal dekoracyjny zarówno w krzesłach, jak i fotelach. O ile producent nie wymyślił inaczej, to jest montowana na wysokości ramion oraz głowy. Punktem wyjścia jest jednak wysokość oparcia krzesła. Kołatka jest powszechnie lubianym akcentem stosowanym przy produkcji tegoż umeblowania, albowiem pełni rolę ciekawej ozdoby, która całkowicie odmienia wystrój klasycznego krzesła, przełamując jego monochromatyczną postać. Z racji swojej postaci, największe grono sprzymierzeńców odnajduje wśród posiadaczy klasycznie zaprojektowanych wnętrz, w którym ciemne i skórzane dodatki sprawują podstawowy element całej aranżacji.

Pielęgnacja tapicerowanych krzeseł z kołatką

Jak mówi stare porzekadło „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Powiedzenie to idealnie odnajduje się w przypadku tapicerowanych mebli. Choć zdaniem niektórych, krzesło z kołatką nie stanowi najlepszej propozycji do domów, w którym są dzieci czy zwierzęta, tak naprawdę nie stanowi dla niego większego zagrożenia. Wszystko dzięki nowoczesnym materiałom, które wykazują się odpornością na przyjmowanie brudu, a przy tym nie stanowią trudności w pielęgnacji i czyszczeniu.

Artykuł powstał we współpracy z https://mchome.pl/kategoria/krzesla-z-kolatka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułModernizacja oświetlenia
Następny artykułTapetowy renesans
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here