Modernizacja oświetlenia

0
1585
Modernizacja oświetlenia

Żegnamy powoli lato i na salonach przez najbliższe miesiące królować będzie jesień. Nadchodzi wielkimi krokami ochłodzenie i zmiana czasu, musimy być więc przygotowani, że już niedługo zacznie się robić dużo wcześniej ciemno. Mieszkając na wsi takie zmiany są bardziej widoczne, niż w miastach. Dzieje się tak dlatego, że miasta są bardzo dobrze dofinansowane i stać je na to, by praktycznie przez całą dobę wszystkie możliwe oświetlenia i światła były włączone. Na wsiach bywa z tym gorzej i wiele razy spotkałem się z tym, że podczas zimy nie paliło się oświetlenie. Gdy mamy dostęp do samochodu i jesteśmy w stanie przemieszczać się we własnym zakresie, to wszystko jest w porządku. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy podczas wielkiego śniegu i nie działającego oświetlenia musimy pokonać większy kawałek drogi.

Budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego, to kwestia, która jest konieczna w mojej małej miejscowości i wiele razy na różnego typu zebraniach gminnych poruszaliśmy ten temat. Jest to niestety swego rodzaju tabu i wciąż nie zostało z tym nic zrobione, a osoby starsze, które nie posiadają prawa jazdy, muszą czuć się przed nadchodzącym sezonem zimowym bardzo zestresowane. Jak ważne jest oświetlenie, gdy za oknem mocno sypie śnieg, chodniki nie są odśnieżone i jest awaria, można się przekonać każdej jesieni i zimy, gdy w telewizji podawane są dane na temat wypadków. Starsi ludzie, często bez plastronów odblaskowych, zostają wiele razy potrąceni i mocno poturbowani.

Kierowcy bardzo często widzą taką osobę w ostatniej chwili i nie jest winą niedostosowanie prędkości, a to, że w wielu mniejszych miejscowościach są awarie oświetlenia i jedzie się okropnie niepewnie, oraz trzeba zwalniać praktycznie do zera, a i to nie wyklucza jakiejś nieprzewidzianej i nieprzyjemnej sytuacji. Modernizacje oświetleń ulicznych powinny być więc przeprowadzane bardzo często i każda gmina raz na czas powinna sprawdzić stan techniczny wszystkim dostępnych na jej terenie lamp, gdyż warto zachować przezorność.

Więcej budowie i modernizacji oświetlenia ulicznego szukaj na stronie https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/budowa-i-modernizacja-oswietlenia-ulicznego

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here