Tapetowy renesans

0
2072
Tapetowy renesans

Trudno o bardziej podstawową kwestię w urządzaniu wnętrz niż o kwestię podłóg oraz ścian (można do tego doliczyć jeszcze w sumie sufit). To one, mimo iż z wyglądu najprostsze, tak naprawdę dyktują o tym, jaki odbiór w ludzkich oczach i sercach będzie miało dane pomieszczenie. Niegdyś szalenie popularne były tapety, czyli wielkie płachty papieru, które za pomocą specjalnego kleju przytwierdza się do ścian. Nieco później tapety straciły trochę na znaczeniu, ustępując innym designerskim rozwiązaniom, ale na szczęście obecnie tego typu ozdoby przeżywają swój renesans – a jest to możliwe dzięki uporowi kilku firm, które za swój cel objęły produkcję tapet idealnych. Można z pewną dozą nieśmiałości powiedzieć, że właśnie taki rodowód mają tapety Rasch.

Skok w bok

Przez ostatnie kilka dekad tapety nie miały jednak łatwo. Zostały zepchnięte na dalszy plan dzięki wielu nowym pomysłom na ozdabianie ścian, do łask powróciło również sporo starych patentów. Mowa tutaj o pokrywaniu ścian czymś innym niż kolorowy papier, a mogą to być ceramiczne kafelki w różnych wydaniach, drewniana boazeria nadająca pomieszczeniom specyficznego klimatu, klasyczna mozaika albo tysiąc innych rozwiązań. Może też nie być niczego, nawet farby i tynku – rzecz bardzo popularna w obszernych mieszkaniach urządzanych w stylu industrialnym. Na szczęście tapety nie zniknęły wcale, a tapety Rasch można nabyć nieprzerwanie od ponad stu pięćdziesięciu lat. Dlaczego na szczęście? Wystarczy tylko uświadomić sobie, jak wiele można z różnymi tapetami zrobić.

Zdjęcie na ścianie

Już zwykła fototapeta daje mnóstwo fajnych możliwości. Możemy się bowiem pokusić o coś w formie żartu i przerobić swoje pomieszczenie na coś, czym ono zupełnie nie jest. Wielu ludzi zdecydowało się na przykład na zabawną fototapetę w ubikacji. Otóż ściany pokryto zdjęciami tego, co widzi szykujący się do skoku skoczek narciarski – a więc ujęte w odpowiedniej perspektywie skocznię, lądowisko, otaczające wszystko lasy a nawet narty (naklejone, rzecz jasna, na podłogę). Efekt jest prześmieszny i z pewnością zaskoczył niejednego gościa. Tapety Rasch oferują bardzo wiele takich możliwości. Tapety tej firmy możecie kupić na stronie https://tapetyswiata.pl/category/rasch.

To tylko jeden z wielu pomysłów. Popularne swego czasu było przeobrażanie swojego salonu w skrawek rajskiej plaży w pełnym słońcu, czasami zaś o zachodzie. Dzisiaj raczej odchodzi się od takiego wzornictwa na korzyść wzornictwa industrialnego. Tyczy się to również fototapet i tak od naturalnych pejzaży popularniejsze są obecnie panoramy miast z jakimiś charakterystycznymi budowlami – i to najlepiej nocne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here