Ręcznie wykonany patchwork? Wprowadź trochę fantazji

0
1064

Dziś mamy nieograniczony dostęp do różnego rodzaju wyrobów. Na półkach sklepowych piętrzą się przeróżne części garderoby, jak i akcesoria do wyposażenia wnętrz. Często aż trudno wybrać właściwe. I choć wie się co chce się kupić, to jednak wybór jest tak duży, że człowiek stoi pomiędzy półkami sklepowymi zdezorientowany i nie wie co wybrać.

Mamy szczęście, że dziś tak jest, gdyż w przeszłości nie zawsze tak bywało. Mimo licznego asortymentu bardzo cenione są dziś na świecie prace wykonane ręcznie. Tak zwane prace rękodzielnicze. Czym jest rękodzieło? Jest to wyrób wytworzony w sposób nieprzemysłowy. Wyrób ten jest najczęściej unikatem, gdyż nie ma drugiego takiego samego. Dlatego między innymi jest tak cenny, bo jest jedyny w swoim rodzaju, jest niepowtarzalny. Inny może być podobny, lecz nie jest taki sam. Ponadto wyrób rękodzielniczy posiada walory artystyczne. Zazwyczaj posiada motywy typowe dla kultury, w której powstał. Rękodzieło, to ogólna nazwa dla wszystkich wyrobów wykonywanych ręcznie.

Ręcznie wykonane patchworki

Rodzajów rękodzieła jest wiele. Oto tylko niektóre z nich, jak szydełkowanie, dzierganie na drutach, garncarstwo, wikliniarstwo, rzeźbiarstwo, koronkarstwo, tkactwo i wiele jeszcze innych. Do wyrobów tych należy również ręcznie wykonany patchwork. Każdy zapewne widział, jak wygląda patchwork. Lecz być może nie każdy wie, że taką nazwę nosi narzuta na łóżko wykonana z małych kawałków materiału zszytych do kupy. Kawałki mogą być kwadratami, prostokątami, a nawet trójkątami. Zszywane w większą cześć tworzą wzór. A całość tworzy narzutę na kanapę lub fotel. Dawno temu taki produkt uchodził za dość ubogi. Każdy ścinek materiału był skrzętnie zbierany i potem wykorzystywany na wykonanie narzuty. A dziś w epoce przepychu i wszystkiego pod dostatkiem jest wyrobem uznawanym i cenionym.

Praca przy jego produkcji nie jest łatwa i szybka, gdyż wykonywana ręcznie i dlatego ma on swoją cenę. W ten sposób powstają kapy, narzuty, poduszki, a nawet bieżniki. Dziś takie i inne wyroby rękodzielnicze możemy kupić w wielu sklepach internetowych i na aukcjach internetowych. I nie tylko, bo także w sklepach stacjonarnych z podobnym asortymentem. Rozwój technologii w dużej części wyparł rękodzieło, lecz nadal są ludzie, którzy cenią sobie ręcznie wykonane unikatowe wyroby. Trzeba tylko trafić w niszę i stworzyć coś oryginalnego. Pomysłów ludziom nie brakuje. A ponieważ powraca moda nawiązująca do natury i do dawnych czasów, także być może rzemiosło ręczne na tym zyska. I będzie zbyt na ręcznie wykonane przedmioty dopieszczone w każdym detalu i niepowtarzalne.

Więcej: https://modnydom24.pl/pl/produkty/71993/patchwork

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here