Ogrzewanie podłogowe – o czym musisz wiedzieć?

0
2630
Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz większą popularność dzięki swoim zaletom, takim jak duża wydajność, wygoda użytkowania oraz możliwość pozbycia się nieestetycznych grzejników żeberkowych. Jednak, żeby instalacja służyła nam we właściwy sposób, musimy pamiętać o kilku kwestiach, zwłaszcza jeżeli planujemy sami zająć się montażem poszczególnych elementów.

Ogrzewanie podłogowe – tylko materiały wysokiej klasy

Jakość oraz sprawność całej instalacji uzależniona jest od trwałości, oraz wykonania poszczególnych podzespołów, dlatego też warto korzystać tylko ze sprowadzonych produktów. Dotyczy to zarówno rurek służących do rozprowadzania ogrzanej wody, aparatury odpowiadającej za utrzymanie odpowiedniej temperatury, jak i płyt, na których instalacja jest układana.

Ciekawym rozwiązaniem są płyty styropianowe do ogrzewania podłogowego posiadające specjalną konstrukcję ułatwiającą prawidłowe ułożenie orurowania. Dobrym przykładem mogą tutaj być produkty firmy Hirsch, które można znaleźć pod adresem http://www.hirsch-porozell.pl/plyty-podlogowe-produkcja-ze-styropianu-spienionego.html. Dzięki specjalnym wyżłobieniom możliwe jest szybkie, dokładne oraz wygodne układanie rurek, co w późniejszym czasie przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie całej instalacji ogrzewania podłogowego.

Ważny jest także wybór wysokiej jakości rurek, by te przez długi czas spełniały swoją funkcję. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rurek, jednak nie wszystkie one gwarantują wysoką jakość, dlatego tak samo, jak w przypadku płyt styropianowych najlepiej zdecydować się na te pochodzące od znanych i cenionych przez klientów producentów.

Solo czy w duecie

Wiele osób zastanawia się, czy zastosowanie tego rodzaju ogrzewania jest wystarczające do zapewnienia komfortu termicznego i ogrzania pomieszczeń w danym domu lub mieszkaniu. Zastanawiają się oni nad pozostawieniem jednego lub kilu tradycyjnych ściennych grzejników, na wszelki wypadek.

Otóż są to obawy zupełnie bezpodstawne, dobrze zaplanowane i zainstalowane ogrzewanie podłogowe w zupełności pozwoli na ogrzanie nieruchomości nawet w przypadku bardzo niskiej temperatury panującej na zewnątrz. Dlatego też osoby, którym zależy na estetyce, mogą całkowicie zrezygnować z tradycyjnych kaloryferów, wyjątkiem może tutaj być łazienka, jednak jest to uzależnione od jej wielkości i warto wtedy pomyśleć o małym grzejniku. Wydajność ogrzewania podłogowego jest na poziomie zbliżonym do tradycyjnego ogrzewania, jednak walory estetyczne i praktyczne przemawiają za instalacją podłogową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here