Projekt domu – na co zwrócić uwagę?

0
1116
domy Warszawa i okolice

Polskie społeczeństwo się wzbogaca i o ile jeszcze do niedawna wyznacznikiem dobrobytu było posiadanie własnego auta, tak dzisiaj ambicją licznych mieszkańców naszego kraju jest kupno własnego domu. Coraz więcej mieszkańców miast ucieka na przedmieścia albo tereny wiejskie. W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa jest to nawet racjonalne podejście. Pamiętajmy jednak, że budowa domu trwa nawet kilka lat, chyba że nabędziemy gotową nieruchomość w stanie surowym. Deweloperzy licznie oferują takie domy. Warszawa i okolice posiadają szeroką ofertę, rzeczywiście jest w czym wybierać.

Decydując się na samodzielną budowę domu, pierwszym etapem jest znalezienie działki, bo to od jej parametrów będzie zależał wybór projektu domu. Należy przecież uwzględniać położenie, metraż czy okolicę, w jakiej się znajduje. Zawsze dobrze jest określić potrzeby własne i innych domowników, może okazać się, że zamiast okazałego domu wolnostojącego lepszym rozwiązaniem będą bliźniaki. Łomianki i inne podwarszawskie miejscowości oferują ich naprawdę niezliczoną ilość.

Jeśli inwestor decyduje się jednak na budowę domu, musi mieć konkretny projekt. Ten można kupić już gotowy albo stworzyć z projektantem od podstaw. Zawsze należy dobrze przemyśleć tę decyzję, bowiem na etapie budowy niewiele da się już zmienić. Dzisiaj największą popularnością cieszą się domy do 120 metrów kwadratowych, które posiadają na parterze salon, kuchnię i łazienkę oraz na górze trzy sypialnie i łazienkę. Do tego zawsze dochodzi garaż. Uwagę należy zwrócić jednak na indywidualne potrzeby. Może na kondygnacji parterowej przydałby się choć mały gabinet czy pokój gościnny? Coraz częściej inwestorzy stawiają również na piwnicę albo chociaż niewielką spiżarnię.

W Polsce nadal największą popularnością cieszą się domy piętrowe, ponieważ stawiane mogą być na mniejszych działkach. Dla niektórych lepsze będą jednak parterowe, jeśli mamy na przykład problem z wchodzeniem po schodach.

Tworząc projekt domu, weźmy pod uwagę stronę słoneczną oraz zacienioną. Ta pierwsza będzie idealna na stworzenie tarasu, ale ta druga sprawdzi się lepiej na sypialnie.

Jeśli ktoś myśli, że samodzielnie stworzy lepszy, dosłownie „szyty na miarę” indywidualnych potrzeb projekt, może być w dużym błędzie. Dzisiaj deweloperzy stawiają na jakość i świetnie znają oczekiwania większości. Nie ma wątpliwości, że tworzą więc nieruchomości zgodne z potrzebami swoich nabywców. Z całą pewnością można im zaufać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta makrobiotyczna
Następny artykułPodłoga – podstawa domu
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here