Podłoga – podstawa domu

0
1306
posadzki epoksydowe

Wykańczając własną nieruchomość, należy dobrze przemyśleć każdy element. Istotą jest podłoga, bo przecież ta ma przetrwać długie lata. Pamiętamy, że zły wybór podstawy domu będzie skutkował koniecznością szybkiego przeprowadzenia remontu. To z kolei wiąże się z dużymi kosztami. Jaką więc podłogę wybrać, by cieszyć się jej pełną doskonałością oraz funkcjonalnością? Do wyboru mamy co najmniej kilka materiałów, które dodatkowo można wybierać zgodnie z własnym gustem estetycznym. My proponujemy posadzki żywiczne – warto wiedzieć o takich więcej.

Podłoga z żywicy – zastosowanie

Jeszcze do niedawna posadzki epoksydowe stosowane były najczęściej w przestrzeniach publicznych, w fabrykach, magazynach, sklepach o dużej powierzchni, warsztatach, wszędzie tam, gdzie jej użytkowanie było intensywne. To dlatego, że podłoga z żywicy jest niezwykle trwała, nie rysuje się, nie pęka, łatwo się ją czyści, do tego jest odporna na działanie wody, wilgoci, wysokich i niskich temperatur, a także ciężar. Jest to podłoga po prostu idealna na wszelkie warunki, do tego można stosować ja we wnętrzach oraz na zewnątrz.

Szybko jej walory docenili prywatni inwestorzy i zaczęli stosować żywicę w takiej postaci we własnych domach. Na początku posadzki żywiczne stosowano w garażach, piwnicach, na tarasach i balkonach. Szybko jednak doceniono je także we wnętrzach i dzisiaj wykorzystuje się je w wiatrołapach, na korytarzach, łazienkach oraz kuchniach. Coraz więcej osób decyduje się też na posadzki epoksydowe nawet w salonach.

Podłoga jako dekoracja

To podłoga idealnie gładka, uniwersalna, pięknie pasuje do każdego stylu, w tym klasycznego. Można ją jednak dekorować, na przykład barwić albo dodawać drobinki kwarcu, przez co ślicznie się mieni. W zależności od wybranego dekoru, taka podłoga może nabierać trójwymiarowego charakteru, świetnie wkomponuje się w aranżacje w stylu nowoczesnym, a nawet tym glamour.

Warto jeszcze wspomnieć o kosztach wykonania takiej podłogi. Przede wszystkim sporo zaoszczędza się na wykonaniu, bo taką podłogę można zrobić samodzielnie. Koszt materiału nie jest zaś droższy od płytek ceramicznych, drewnianego parkietu czy gresu. Taką podłogę wyróżnia jednak trwałość, która pozwala przetrwać posadzce w pełnej doskonałości przez długie lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here