Dieta makrobiotyczna

0
1511
dieta makrobiotyczna
fot. pexels.com

Dieta makrobiotyczna została opracowana już w XIX wieku, jednakże zasady, na której została oparta pochodzą już z czasów starożytnej chińskiej medycyny. Jej celem jest zachowanie równowagi pomiędzy Yin i Yang, co sprawia, że nie tylko odchudza, ale również przynosi korzyści zdrowotne. Sprawdź na czym polega!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-makrobiotyczna-sprawdz-jakie-produkty-wybierac/

Dieta makrobiotyczna

To inaczej dieta niskobiałkowa. Jej celem jest nie tylko spalanie tkanki tłuszczowej, ale również oczyszczenie organizmu z toksyn. Dodatkowo doprowadza ona również do równowagi wewnętrznej organizmu. Jest ona inspirowana filozofią wschodu, a zachowanie równowagi i harmonii pomiędzy Yin i Yang opiera się na odpowiednim łączeniu pokarmów.

Dietę makrobiotyczną mogą stosować osoby, które cierpią na osteoporozę, choroby serca, nadczynność tarczycy, kamicę nerkową, menopauzę, a także mogą ją stosować kobiety w ciąży oraz dzieci i młodzież w fazie wzrostu.

Na czym polega dieta?

Podstawą tej diety są produkty nieprzetworzone, które nie są konserwowane. Głównie opiera się ona na niełuskanych ziarnach zbóż, które powinny stanowić prawie połowę dziennego jadłospisu. Warzywa to pozostałe elementy, które powinny wchodzić w jej skład i dopełniać dietę w ok 30%. Pozostała część to owoce, nasiona, orzechy i rośliny strączkowe.

Nie jest ona restrykcyjną formą diety, w jej menu znajdują się również tłuszcze, ale wyłącznie te pochodzenia roślinnego. Należy je spożywać w ilości jednej łyżki dziennie. Nie wolno spożywać żadnych tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.

W jadłospisie również nie ma miejsca na mięso, jaja, nabiał, cukier oraz produkty, które go zawierają, owoce tropikalne oraz kawę i herbatę. Powinno się również wyeliminować wszelkie konserwowane produkty, także mrożone, rafinowane, oczyszczane, ekstrakty, produkty sztucznie barwione, a także aromatyzowane. Niedozwolone są również ostre przyprawy, ocet spirytusowy oraz napoje wysokoalkoholowe.

Posiłki powinno się spożywać wolno oraz dokładnie je przeżuwać, napoje spożywa się w małych ilościach po posiłku, nigdy w trakcie.

Przeczytaj też: http://www.trenddecor.pl/dieta-dla-endomorfika-na-czym-polega/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here