Poszukiwanie osoby zaginionej

0
1139

Kiedy nagle tracimy kontakt z bliską nam osobą najczęściej wpadamy w całkowitą panikę i zupełnie nie wiemy, co zrobić. Emocje i stres są bowiem tak silne, że pozbawiają nas zupełnie sił do działania, a co więcej – racjonalnego myślenia. Co zatem należy zrobić? Kogo powiadomić?

Policja i prywatny detektyw

Przede wszystkim nie należy bagatelizować wezwania Policji. Ten organ ścigania ma bowiem do dyspozycji bardzo wiele środków, które pomogą ustalić, co się wydarzyło i odnaleźć zaginioną osobę. Równolegle warto także zgłosić się o pomoc do prywatnego detektywa. On bowiem nie jest tak bardzo związany procedurami i nieraz może rozpocząć szybciej działanie innym torem. Tym samym obydwa typy organów ścigania prowadząc śledztwo równolegle, pomagają sobie.

Pamiętajmy jednak o tym, żeby zatrudnić rzeczywiście prawdziwych detektywów. Jak ich rozpoznać? W tym celu warto zajrzeć na stronę: detektyw.com.pl. A jakie sytuacje, w których poszukiwanie osoby zaginionej jest konieczne, są najczęstsze?

Porwanie dziecka przez rodzica

To niestety jest dość częsty typ porwania mający miejsce przede wszystkim po rozwodzie. Można tu wyróżnić dwa podstawowe typy. W pierwszym z nich rodzic pozbawiony albo częściowo albo całkowicie porywa dziecko. W drugim zaś, znacznie trudniejszym do rozwiązania, rodzic, który posiada pełnie praw rodzicielskich, ale któremu nie została przyznana opieka nad dzieckiem, porywa je i ukrywa.

Porwanie dla okupu

To jest szczególnie emocjonujący rodzaj porwania. Nieraz bowiem w tym momencie dochodzi troska o życie i zdrowie porwanej osoby. Tu szczególnie cenny jest czas.

Zaginięcie osoby

Dość często słyszy się także o przypadkach nagłych zniknięć osób. Nieraz jest tak, że dana osoba wyszła na chwilę z domu i już nie wróciła. Czasami powodem jest wypadek, utrata chwilowa pamięci itp. Jednak zdarza się także wywóz za granicę, porwanie do handlu ludźmi, organami. Wówczas także kluczem do sukcesu nieraz jest czas.

Zapamiętajmy zatem to, co jest najważniejsze – należy szybko poinformować odpowiednie służby i nie starać się działać na własną rękę!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDomy z keramzytu pod klucz
Następny artykułKoszt budowy domu szkieletowego
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here