Domy z keramzytu pod klucz

0
4325
Domy z keramzytu pod klucz

Domy z keramzytu to nic innego jak domy wykonane z materiału o wysokiej trwałości, który cechuje niepalność, odporność na działanie wilgoci oraz pleśni. Aktualnie jest to popularny materiał wykorzystywany w budownictwie. Dzięki temu, że posiada te wszystkie wyżej wymienione cechy, domy lub inne budowle z niego wykonane cieszą się możliwością użytkowania przez długi czas. Domy pod klucz to z kolei nic innego jak domy już gotowe do zamieszkania. Oczywiście czasami warto zwrócić uwagę na to, co deweloper rozumie przez pojęcie „pod klucz”, ponieważ to pojęcie nie jest regulowane prawnie.

 

Co to jest keramzyt?

Keramzyt to kruszywo budowlane, które jest bardzo lekkie w porównaniu z innymi materiałami. Jest on wypalany z gliny w specjalnie do tego celu przeznaczonych piecach. Dzięki procesowi wypalania kulki keramzytu od zewnątrz posiadają cienką warstwę ceramiczną, która chroni ścianę przed działaniem czynników zewnętrznych. To właśnie sprawia, że to kruszywo cieszy się popularnością w budownictwie. Keramzyt posiada także właściwości izolacyjne, dlatego znajduje szerokie zastosowanie jako izolator w różnego rodzaju stropach, posadzkach czy ścianach właśnie. Ponadto, jest on stosunkowo lekki, dlatego można go wykorzystywać w termoizolacji stropów, ponieważ nie obciąża konstrukcji budowlanej zbyt mocno. Stosuje się go także przy produkcji pustaków ściennych oraz innych elementów wykorzystywanych przy budowie domu. Domy z keramzytu pod klucz są aktualnie bardzo popularne wśród klientów. Nie dość, że ten materiał jest bardzo wygodny, to jeszcze dom oddany w stanie mieszkalnym jest w zasadzie gotowy do użytkowania. Można szybko się do niego wprowadzić.

Domy z keramzytu pod klucz

Wygoda mieszkania

W domach z keramzytu pod klucz można na pewno odnaleźć wiele interesujących cech. Nie dość, że w tego rodzaju domu można właściwie od razu zamieszkać, to jeszcze jest on wykonany z naprawdę trwałego materiału, który posiada wiele zalet. Po pierwsze nie jest łatwopalny, w przeciwieństwie do na przykład drewna. Po drugie jest lekki, co powoduje, że można go używać do różnych konstrukcji. Dzięki temu znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku zwykłych ścian, ale także innych elementów budowy domu, jak na przykład stropy. Jest także odporny na działanie wilgoci, pleśni i innych grzybów, co z kolei sprawia że nasz dom może przetrwać długie lata bez większych usterek. Warto więc zainwestować w tego rodzaju materiał budowlany. Na pewno się nim nie rozczarujemy.

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here