Koszt budowy domu szkieletowego

0
3093
Koszt budowy domu szkieletowego

Jeśli chcemy wybudować dom, to możemy zobaczyć czy odpowiada nam oferta domu szkieletowego. Jest to nic innego jak gotowy, drewniany szkielet pod konstrukcję budowlaną. Na drewnianym szkielecie zwykle buduje się domy z drewna właśnie. Są one na pewno bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Ceny domów szkieletowych są bardzo różne, jednak należy mieć świadomość tego, że dom wybudowany tylko i wyłącznie przez jedną firmę, będzie droższy niż dom w którego budowie bierze udział kilka firm. Oczywiście nie zawsze tak jest, warto zawsze porównać sobie ceny co najmniej kilku dostępnych na rynku firm, żeby mieć odpowiednie rozeznanie w temacie.

Koszt budowy domu szkieletowego

Szkielet drewniany

Tego rodzaju szkielet może być wykonany z różnego drzewa.  Jednak najczęściej bywa to drewno konstrukcyjne. Taki szkielet składa się z całego systemu słupów opartych na poziomej belce – położonej w fundamencie. Słupy o przekroju na przykład 14X10 cm rozstawia się w odstępach 60 cm. Przestrzeń pomiędzy nimi wypełnia się zwykle materiałem izolacyjnym, który chroni przed zimnem, wilgocią oraz hałasem. Najczęściej stosowane są płyty z wełny mineralnej, styropianu albo wełny drzewnej. Ale czasami też oczywiście inne. Koszt budowy domu szkieletowego może być oczywiście bardzo różny.

Drewniane domki

Tego rodzaju domki z pewnością wielu osobom kojarzą się z tak zwaną wiejską chatką, dlatego są one właśnie atrakcyjne pod względem wizualnym. A na dodatek można w nich mieszkać o każdej porze roku. To na pewno bardzo ułatwia wiele spraw. Jeśli taki dom jest prawidłowo ocieplony i przygotowany do zimy, to można w nim mieszkać również jak zrobi się chłodniej. Niestety drewno ma to do siebie, że szybko gnije. Co jakiś czas więc należy je lakierować oraz heblować. Należy wpisać te działania w coroczne koszty i mieć tego świadomość zanim wybuduje się drewniany dom. Na pewno nie jest to tanie przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli dom jest duży. Oczywiście do malowania także możemy zatrudnić zaufaną firmę budowlaną.

Jeśli już mamy do czynienia z jakąś jedną firmą, to gdy raz wszystko dokładnie wytłumaczymy, to wszystko powinno stać się jasne. Oczywiście nie zawsze tak jest, dlatego nie zwalnia nas to z pilnowania ekipy budowlanej niemalże na każdym kroku. To na pewno bardzo ułatwia i przyspiesza sprawę budowy czy malowania.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here