Okna drewniano-aluminiowe – najlepsze w budownictwie niskoenergetycznym

0
1849

Domy niskoenergetyczne cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Chociaż ich budowa jest droższa niż budynku w standardowej technologii, to jednak ich specjalna konstrukcja i zastosowane materiały znacznie obniżają koszty eksploatacji. Jednym z ważnych elementów takich budynków są właściwe okna – najczęściej stosuje się wtedy okna drewniano-aluminiowe.

Dobór odpowiednich okien w budownictwie niskoenergetycznym, w tym również pasywnym, jest bardzo ważny. To właśnie ten element konstrukcji domu, który generuje wiele problemów związanych z ucieczką ciepła.

Niewłaściwe okna bez profesjonalnego montażu mogą stać się mostkami cieplnymi, czyli mogą przyczyniać się do obniżenia poziomu termoizolacji budynku. Co więcej, w przypadku budynków pasywnych i energooszczędnych kluczowe jest ich rozmieszczenie oraz powierzchnia. Dzięki przeszkleniom budynku można pozyskiwać darmową energię cieplną oraz światło do naturalnego oświetlenia wnętrz.

W domach niskoenergetycznych najczęściej stosuje się okna drewniano-aluminiowe, które ze względu na swoją konstrukcję wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Okna drewniano-aluminiowe charakteryzują się podwójną konstrukcją – od wnętrza domu znajduje się wysokogatunkowe drewno, starannie wysuszone, na przykład meranti, sosnę czy dąb, z kolei z zewnątrz wykończone jest ono aluminium. Jednocześnie okna te są grubsze od standardowych.

Taka konstrukcja powoduje, że okna drewniano-aluminiowe mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, a także są zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Nie trzeba więc dodatkowo konserwować ich od zewnętrznej strony, gdzie są one najbardziej narażone na niszczenie wskutek warunków pogodowych. Warto też wskazać, że okna o tej konstrukcji dobrze sprawdzają się przy większych przeszkleniach, które w domach energooszczędnych umieszczane są po stronie południowej. To powoduje, że wpuszczają do wnętrza dużo naturalnego światła i wraz z nim energię cieplną dogrzewającą budynek.

Zatem  okna drewniano-aluminiowe to bardzo dobry wybór do domów niskoenergetycznych – to doskonały wybór do domów, w których bardzo ważne jest uzyskanie optymalnego poziomu termoizolacji.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here