Jaki obrus na szklany stół?

0
10006

Szklany stół nie wymaga dekoracji. Co, jednak jeśli zależy nam na zmianie wystroju lub zabezpieczeniu go przed zarysowaniami? Zakup zwykłego obrusa w przypadku szklanego stołu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Czy zwykły obrus sprawdzi się w przypadku szklanego stołu?

Tradycyjne obrusy szyte są z materiałów naturalnych lub sztucznych (przykład tradycyjnych znajdziecie np. na e-obrus.pl). Te drugie z pewnością nie będą dobrym rozwiązaniem do szklanego stołu. Po pierwsze są cienkie, a po drugie mogą się po nim ślizgać. Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o obrus wykonany z materiału, będzie produkt jak najgrubszy, najlepiej wykonany z naturalnych włókien. Jego grubość sprawi, że nie będzie się ślizgał a szklane rogi i obrzeża nie będą się zbytnio odznaczały i prześwitywały.

Szklane stoły wymagają przykrycia jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest zmiana wystroju w pomieszczeniu. Drugim potrzeba zabezpieczenia mebla przed uszkodzeniami. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku przykrycie nie musi mieć eleganckiego charakteru i białego koloru. O wiele modniejsze obecnie są obrusy różnokolorowe.

Decydując się na zwykły obrus, pomyślmy o dokupieniu do niego specjalnej maty lub włókniny, którą kładzie się bezpośrednio pod jego powierzchnię. Dzięki temu zyskuje ona dodatkowe zabezpieczenie, a obrus się nie ślizga. Ponadto zarówno ostre rogi, jak i krawędzie szklanego stołu nie będą stanowiły zagrożenia dla jego użytkowników.

Obrusy samoprzylepne

Specjalnie z myślą o stołach wykonanych ze szkła stworzono obrusy samoprzylepne. W tym przypadku nie ma mowy o jego przesuwaniu się. Obrus samoprzylepny ma postać folii. W niczym nie przypomina zwykłego obrusu, ponieważ nie zakrywa boków stołu. Przylega on jedynie do jego blatu. Stąd też obrusy te nazywane są serwetami. Nakleja się je na powierzchnię blatu. Zużyty obrus można bardzo łatwo oderwać i wymienić na nowy.

Dlaczego obrus samoprzylepny jest najlepszym rozwiązaniem dla szklanego stołu? Obrus taki w przeciwieństwie do tego wykonanego z materiału jest łatwy w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką, podobnie jak szklany stół. Z pewnością odpowiednio zabezpieczy on szklaną powierzchnię przed zarysowaniami i otarciami.

Na tle obrusu samoprzylepnego widnieją zwykle różnego rodzaju wzory. Cechą charakterystyczną tego rodzaju produktów jest ich jasna i jednolita kolorystyka. Dzięki temu nie wyróżniają się one we wnętrzu i nadają mu nowoczesny charakter. Ponadto możemy zakupić produkt jednolity, który będzie pełnił jedynie rolę ochronną. Obrusy tego typu nie są zwykle droższe od standardowych nakryć stołu. Biorąc pod uwagę ich niezniszczalność oraz nowoczesny wygląd są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.

[Głosów:27    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here