Fotokalendarz – praktyczny gadżet z sentymentalną nutą

0
1575

Duża ilość obowiązków i wielowątkowe życie sprawia, że często niezbędne staje się korzystanie z kalendarza. Wieszamy je w domu na ścianie, stawiamy na biurku w pracy i nosimy przy sobie w formie większego lub mniejszego notesu. Kalendarz jednak to nie tylko daty. To także estetyka i styl wykonania. Nie każdy pasuje do każdego wnętrza i w każdej sytuacji. Na całe szczęście istnieje ogromna gama możliwości w wyborze kalendarza. W sklepach dostępne są przeróżne formaty, kolorystyka oraz stylistyka. Ponadto fotokalendarze pozwalają na umieszczenie w nich wybranych przez nas zdjęć.

Praktyczny aspekt kalendarzy

Kalendarze, zależnie od formy, mogą spełniać nieco odmienne role. Wszystkie jednak maja za zadanie wprowadzić do naszego życia nieco ładu. Pomagają orientować się w czasie zabieganym osobom i ułatwiają jego organizację. Dzisiejszy tryb życia sprawia, że mamy na głowie często więcej obowiązków, niż jesteśmy w stanie spamiętać. Dlatego posiadanie kalendarza w formie zeszytu czy notesu jest niezwykle pomocne. W nim bowiem możemy umieszczać informacje o czekających nas ważnych wydarzeniach, dzięki czemu, przy regularnym przeglądaniu kalendarza, nie jesteśmy w stanie o nich zapomnieć.

Podczas gdy kalendarz podręczny zapewnia zwykle możliwość zapisywania większej ilości treści, kalendarze biurkowe oraz ścienne służą głównie do umieszczania na nich krótkich haseł informacyjnych, np. „urodziny mamy” czy „ślub przyjaciółki” oraz ogólnej orientacji w czasie. Opcję taką doceniać będą zwłaszcza wzrokowcy, dla których informacja mówiona jest znacznie mniej klarowna i podatna na zapamiętanie od tej wyrażonej obrazem. Wszystko jest tutaj zależne jednak od stylistyki, niektóre bowiem zawierają sporą ilość miejsca przeznaczonego na zapisywanie bardziej złożonych informacji. Niezależnie jednak od wyglądu, gabarytów i przeznaczenia, kalendarze mają to do siebie, że zwracają naszą uwagę.

Kalendarz z własnym zdjęciem jako praktyczny prezent

Znaczenie kalendarzy w naszym życiu jest idealnym pretekstem do tego, by stworzyć z nich coś wyjątkowego, aby za każdym razem, gdy przykują naszą uwagę, wywoływały miłe uczucia. W tym celu można skorzystać z możliwości stworzenia fotokalendarza, czyli kalendarza z naszym zdjęciem lub zdjęciami. Dzięki temu zyskujemy gadżet dwa w jednym: z jednej strony użyteczny sprzęt pomagający zaplanować czas, z drugiej obiekt poprawiający nam nastrój i wywołujący ciepłe uczucia. Taki fotokalendarz będzie przemiłym prezentem dla rodziców czy partnera. W formie kalendarza biurkowego pozwoli przenieść się do danej chwili lub znaleźć się blisko osoby widniejącej na zdjęciu. Dzięki temu pobyt w pracy będzie znacznie przyjemniejszy.

Fotokalendarze dostępne są na stronie empikfoto.pl, gdzie istnieje szeroki wybór formatów i stylów. Każdy taki kalendarz może być ozdobiony wybranymi zdjęciami o konkretnej (lub nie) tematyce. Ogromnym atutem jest możliwość skomponowania kalendarza od danego miesiąca, a nie, jak w przypadku gotowych kalendarzy dostępnych w sklepach, od początku roku. Taka opcja umożliwia zakupienie kalendarza o każdej porze roku przy zachowaniu jego praktycznego znaczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here