Łóżko piętrowe to dobre rozwiązanie dla niewielkich wnętrz

0
1307

Wiele z osób uważa, że łóżka piętowe z roku na rok tracą na swojej popularności. Co jednak zrobić, gdy przestrzeń jest zbyt mała, aby zmieścić w niej dwa dziecięce łóżka? Czy rzeczywiście odchodzi się o tego typu rozwiązań?

Otóż okazuje się, że wcale nie. Każdy z nas pamięta, jak wyglądały łóżka piętrowe w poprzednim wieku. Nie jeden z nas marzył o tym, że mieć je w swoim pokoju. Jeszcze inni z chęcią korzystali z nich podczas szkolnych wycieczek czy wakacyjnych kolonii. Proste w swojej konstrukcji idealnie spełniały podstawową funkcję.

Dziś na rynku posiadamy szeroki wybór łóżek piętrowych. Możemy wybrać materiał wykonania, kolor, zdecydować o ilości szuflad i ich rozkładzie. Producenci w swoich ofertach posiadają nie tylko łóżka dziecięce, ale też młodzieżowe i przeznaczone dla osób dorosłych. Chociaż zakup łóżka piętrowego wiąże się z pewnymi obawami czy aby na pewno jest ono bezpiecznym rozwiązaniem, to popyt na nie wcale nie spada.

Do najpopularniejszego typu łóżek należą klasyczne, wykonane z drewna. Pod dolnym materacem zazwyczaj znajduje się praktyczny schowek na pościel. Najchętniej wybierany jest jasny kolor drewna, który dodatkowo rozświetla przestrzeń. Drabinki przystosowane są do dzieci zarówno młodszych, jak i tych w starszym wieku. Górne posłanie zabezpieczone jest wysokimi barierkami.

Drugim najchętniej wybieranym modelem jest łóżko piętrowe z dodatkowymi szafkami i półkami. Jest to bardziej rozbudowany model klasycznego rozwiązania. Małe szafki umieszczone z dołu frontu są doskonałym miejscem na przechowywanie drobnych zabawek. Jest to dobra koncepcja dla rodziców, którzy nie lubią szukać ulubionych zabawek swoich dzieci po całym pomieszczeniu. W zależności od układu pokoju do wyboru są łóżka, które posiadają drabinkę z przodu i szafką z boku lub łóżko z boczną drabiną i umiejscowioną z przodu szafką.

Nie brakuje też rozwiązań z nutą fantazji. Do większości łóżek można dodatkowo zamontować zjeżdżalnie. Co prawda pomysł ten zabiera więcej przestrzeni, ale które z dzieci nie marzy o prywatnym placu zabaw?

W sklepach coraz częściej spotkać można łóżka na antresoli. To wielofunkcyjne rozwiązanie, pozwala uzyskać dodatkowe miejsce na podłodze, które można zagospodarować w dowolny sposób. Umieścić tam możemy, stolik, komodę lub inny dziecięcy mebel.

Popularnym trendem ostatnich lat stały się łóżka piętrowe z biurkiem. Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu niewielkiej powierzchni, ten sposób aranżacji okazuje się być idealny. Ważnym elementem przy wyborze łóżek piętrowych jest zwrócenie uwagi na wytrzymałość konstrukcji. Stelaż powinien być stabilny i wytrzymywać pod ciężarem dziecka, którego waga wraz z biegiem lat będzie coraz większa.

Dużą rolę odgrywa także zachowanie odpowiedniej odległości górnego łóżka od sufitu. Minimalny odstęp to 85 cm, a optymalny to 100 cm. Przed ostatecznym zakupem, trzeba obowiązkowo sprawdzić te parametry. Warto zwrócić uwagę, czy wykorzystane lakiery i farby nie mają specyficznego zapachu, który będzie utrzymywać się w powietrzu przez jakiś czas.

Pamiętając o tych rzeczach przy wyborze łóżka piętrowego mamy w zasadzie gwarancję, że zaoszczędzimy na przestrzeni. Jednocześnie szeroki wachlarz modeli sprawia, że na pewno znajdzie się coś pasującego do wystroju.

Oznacza to, że zyskujemy miejsce, nie tracąc w zamian nic. A to zdecydowanie jest dobry układ.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here