Odkurzacz piorący do dywanów i tapicerki – który wybrać?

0
644
Odkurzacz piorący do dywanów i tapicerki

Zwykły odkurzacz do czyszczenia na sucho, który gości w domach wielu z nas, nie jest w stanie poradzić sobie z głębokimi zabrudzeniami, a tym bardziej usuwaniem roztoczy i innych chorobotwórczych drobnoustrojów.

Dokładne czyszczenie dywanów oraz tapicerki zapewniają odkurzacze piorące. Urządzenia przystosowane do pracy zarówno na sucho, jak i mokro. Jak jednak wybrać taki sprzęt?

Odkurzacz piorący – dlaczego warto?

Odkurzacze piorące są większych rozmiarów i zdecydowanie cięższe niż klasyczne odpowiedniki czyszczące na sucho. Jednak kryje się za tym sprzęt, który radzi sobie z wieloma zabrudzeniami, a których tradycyjny odkurzacz nie jest w stanie usunąć.

Wielofunkcyjny odkurzacz piorący usuwa powierzchowne zabrudzenia, rozlane płyny, doskonale rozprawia się również z kurzem i roztoczami, które są niewidocznym gołym okiem, a mają istotny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Sprzęt, który posiada różne końcówki będzie w stanie poradzić sobie nie tylko z rozlanymi płynami, ale i dokładnym czyszczeniem tapicerki meblowej, a nawet samochodowej. Przyda się do mycia podłóg, usprawni ponadto mycie okien.

Najważniejsze parametry

Efektywność działania odkurzacza piorącego zależy od jego parametrów. Bardzo ważna jest moc urządzenia, która przekłada się na siłę ssania. Zwykle są to wartości sięgające od 800 W do 1500 W. Równie ważna jest pojemność zbiorników, które posiada dany model odkurzacza piorącego.

Najważniejsza jest pojemność zbiornika na wodę. Im jest on większy, tym większą powierzchnię uda się wyczyścić za jednym razem, bez ciągłego jego opróżniania. W zależności od modelu mogą to być dwa zbiorniki: jeden na wodę, drugi na detergent do czyszczenia.

Do pomocy podczas czyszczenia rozmaitych powierzchni użytkownicy mają końcówki i ssawki. Im jest ich więcej, tym oczywiście większa funkcjonalność odkurzacza piorącego. Części te jednak warto wybierać zgodnie z tym, z jakimi powierzchniami będzie miało sobie poradzić urządzenie. Wśród podstawowego i dodatkowego wyposażenia można znaleźć szczotki o różnych kształtach i wielkościach, które pozwalają na wygodne czyszczenie nawet wąskich czy trudno dostępnych miejsc.

Ponadto szczotki do różnego rodzaju powierzchni, ssawki do zbierania płynów i wiele innych.

Zobacz także: Jak wybrać odkurzacz przemysłowy? Wykorzystaj rankingi produktów!

Rodzaj filtra, czyli higieniczność

Odkurzacze piorące wybieramy po to, by uporać się z kurzem, alergenami i rozmaitymi zabrudzeniami. Aby faktycznie czyszczenie było skuteczne i powierzchnie pozostawiało czystymi oraz higienicznymi, liczy się zastosowany filtr.

Za najlepsze uznaje się filtry HEPA, które nie tylko z niemal 100% skutecznością filtrują zanieczyszczenia, ale i nie pozwalają na ich wydostanie się z odkurzacza.

Wygoda użytkowania

Dla domowników znaczenie będzie mieć nie tylko skuteczność czyszczenia różnych powierzchni, ale i wygoda użytkowania. Odkurzanie nie należy bowiem do przyjemnych i lubianych czynności. Warto zatem zwrócić uwagę na poziom hałasu, z jakim pracuje urządzenie piorące.

Wielkość i waga odkurzacza wpłyną na wygodę jego przechowywania. Jakość wykonania musi iść w parze z ceną, a te cechy są w stanie zagwarantować polecani i uznaniu na rynku producenci.

Modeli odkurzaczy piorących na rynku jest ogrom. Z powyższymi wskazówkami uda się znaleźć sprzęt, który spełni wszystkie oczekiwania domowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here