Jak wieszać papier toaletowy w ubikacji?

0
641
Jak wieszać papier toaletowy w ubikacji

Wieszając papier toaletowy, wielu z nas może mieć wątpliwości, czy robi to właściwie, ponieważ wyróżnia się dwa typy ludzi: tych, którzy robią to od wewnątrz oraz od zewnątrz. Okazuje się, że wynalazca papieru toaletowego — Seth Wheeler — zrobił do niego instrukcję obsługi. W tym artykule dowiesz się, jak należy to robić według niego.

Czy wieszać papier toaletowy od zewnątrz?

Wielu z nas wdało się już pewnie w niejeden spór o to, w jaki sposób należy wieszać papier toaletowy. Jednak dzięki rysunkom pozostawionym przez Setha Wheelera mamy odpowiedź: od zewnątrz. Jak twierdzą niektórzy naukowcy, ma to wpływ na ilość przenoszonych z poprzedniego użytkownika bakterii, dlatego warto zastanowić się nad metodą wieszania papieru toaletowego.

Sposób wieszania papieru toaletowego, to nie jedyna rzecz, którą warto przemyśleć przy korzystaniu z łazienki. Należy też pamiętać, że papier toaletowy może być w rolce lub w składce, co również może przyczynić się do tego, ile bakterii przedostaje się z osoby na osobę. Składka zazwyczaj jest bardziej osłonięta i mniej naraża na dotyk użytkowników.

Czy wieszać papier toaletowy od wewnątrz?

Ale czy wieszanie papieru toaletowego od wewnątrz może być w takim razie odbierane jako niehigieniczne lub nieestetyczne? Pewnie znalazłaby się osoby, którym nie spodobałaby się ta metoda. Jednak wieszanie go w ten sposób nie jest czynnością ogólnie uznawaną za coś niestosownego. Dlatego jeżeli preferujesz takie ułożenie papieru, nie powinieneś przejmować się instrukcją obsługi wynalazcy przedmiotu.

Czy ułożenie papieru toaletowego świadczy o naszej osobowości?

Według badań amerykańskiej psychoterapeutki dr Carle nawet drobne czynności, które mogą wydawać się z pozoru bez znaczenia, mówią wiele o naszych cechach charakteru. Podobno osoby wieszające rolkę papieru toaletowego od zewnątrz to osoby dominujące, które pragną mieć nad wszystkim kontrolę. Z kolei te, które wieszają papier od wewnątrz są uległe i nie lubią wychodzić przed szereg.

W badaniu dr Carle wzięło udział aż 2 tysiące osób, w tym płeć męska oraz żeńska. Zakres badanych obejmował ludzi od 18 do 75 roku życia. Zapytała ich między innymi o metodę wieszania papieru toaletowego i relacje z bliskimi. W ten sposób doszła do wniosku, że osoby, które wieszają papier toaletowy od zewnątrz mają większe tendencje do dominacji nad innymi. Znacznie częściej przewodzą w grupie oraz mają łatwość podejmowania decyzji.

Jakie bakterie mogą znaleźć się na papierze toaletowym?

Niestety niektórzy z korzystających z toalet nadal nie mają nawyku, by w odpowiednim momencie umyć ręce. Wiele bakterii przenoszonych przez ludzi znajduje się nie tylko na sedesie, ale również na podłodze, klamce, szafkach czy właśnie papierze toaletowym. Są to np. bakterie E. coli, które przeważnie prowadzą do zatrucia pokarmowego, jednak mogą także spowodować poważniejsze infekcje, takie jak sepsa czy zapalenie mózgu. Dlatego tak istotne jest, by wieszać papier toaletowy w odpowiedni sposób i nie zapominać o higienie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here