Lampy sufitowe do salonowej przestrzeni

0
1824

Salon to pomieszczenie najbardziej uwielbiane przez domowników. Pełni bowiem funkcję wypoczynkową, ale również reprezentacyjną. Duży udział w tym zakresie odgrywa zarówno odpowiednie wyposażenie, jak i oświetlenie, które dopełnia całą aranżację, wydobywając z niej drzemiący urok. Wielkie zasługi przypisać możemy lampom sufitowym, bez których niemożliwe byłoby zaprojektowanie funkcjonalnej, ale również atrakcyjnej wizualnie przestrzeni.

Jak oświetlenie potrafi budować nastrój?

Lampy sufitowe mają to do siebie, że w fenomenalny sposób potrafią kreować atmosferę panującą we wnętrzu, dodając jej pożądanej intymności oraz prywatności. Dotyczy to zarówno dużych, przestronnych salonów, jak i małych, kameralnie urządzonych pokoików gościnnych. Zastosowanie odpowiedniego oświetlenia pozytywnie wpłynie na sposób postrzegania i odbierania wnętrza, wywierając tym samym niemały wpływ na własne samopoczucie. W zależności od osobistych preferencji i podatności na aktualnie obowiązujące nowinki modowe, możemy zdecydować się na klasyczne rozwiązanie, obejmujące jedną lampę sufitową wiszącą. Innym rozwiązaniem, bardziej nowoczesnym jest skuszenie się na kilka opraw, pogrupowanych w pary. Konkretna ich ilość jest w dużej mierze uzależniona metrażem pomieszczenia, ale również kształtem czy podziałem na strefy, np. jadalnianą i wypoczynkową. Mając do dyspozycji małe wnętrze, montaż pojedynczego oświetlenia znajduje swoje racjonalne uzasadnienie. W idealny sposób oświetli bowiem cały salon, tworząc atmosferę sprzyjającą długim rozmowom. Będąc szczęśliwym posiadaczem obszernego pokoju gościnnego, decyzja o zamontowaniu jednej lampy sufitowej będzie niewystarczająca. Tylko większa ich ilość będzie w stanie równomiernie doświetlić całą przestrzeń, tworząc przy okazji efektowną aranżację, z widowiskową grą światła w roli głównej.

Nie tylko ilość…

Lampy sufitowe, dla należytego pełnienia swojej funkcji, wymagają odpowiednich źródeł światła. W tym zakresie idealnie sprawdzą się białe, matowe żarówki. Aby zapewnić sobie komfort i wygodę na najwyższym poziomie, oświetlenie powinno jak najbardziej przypominać światło dzienne. Alternatywą dla wieloramiennych żyrandoli są plafony, reflektorki na szynach i linkach lub halogeny.

Co z tym stylem?

Harmonijne, odpowiednio wyważone salonowe wnętrze najlepiej będzie prezentowało się w towarzystwie opraw pochodzących z jednego kompletu. Lampy sufitowe, charakterem odpowiadające atmosferze panującej w danej strefie, wprowadzą wrażenie uporządkowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here