Kupno domu

0
2580
Kupno domu

Jeśli chcesz dokonać zakupu domu to przejrzyj różne opcje dostępne w internecie albo udaj się bezpośrednio do dewelopera. Tam dowiesz się jak to wszystko cenowo wygląda i czego możesz się spodziewać. To znaczy jakich kwot. Oczywiście mając do czynienia już z jakąś konkretną firmą do której mamy zaufanie, możemy zapoznać się tylko i wyłącznie z jej cennikiem. Jeśli będzie nam on w pełni odpowiadał, to oczywiście możemy kupić od takiej firmy dom. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia w pracy z żadną firmą deweloperską, to pamiętajmy o tym, aby dokładnie sprawdzić opinię o niej w internecie. Dzięki temu  dowiemy się czy byli klienci są zadowoleni ze współpracy.

Kupno domu

Rynek wtórny

Kupno domu na rynku wtórnym to zawsze jedna wielka niewiadoma. Nawet jeśli nasza oferta wydaje się być wymarzona, to może się nagle okazać, iż remont domu będzie wielkim koszmarem i na dodatek pochłonie ogromne środki. Dlatego nim podpiszesz umowę, musisz sprawdzić stan domu,  jego techniczne przygotowanie. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas pierwszej wizyty. Kupno domu to przecież naprawdę istotna sprawa, której nie wolno w żaden sposób lekceważyć. W czasie pierwszej wizyty zawsze warto zwrócić uwagę na szczegóły.

Co sprawdzamy?

Co jako pierwsze sprawdzić? Od czego zacząć? Odpowiedzialność jest przecież bardzo duża. Jeśli zdecydujemy się kupić pierwszy lepszy dom, w którym później ujawnią się jakieś ukryte wady lub po prostu nie zauważymy ich na czas, czekają nas wtedy duże wydatki. Zawsze więc pamiętajmy o tym, aby poprosić właściciela domu, żeby pokazał nam projekt całego budynku. Bowiem na jego podstawie można przecież rozpoznać, jakie zastosowano w budynku rozwiązania konstrukcyjne (ściany, fundamenty, stropy oraz dach) i pozostałe materiały. W dużo nowszych domach nie powinno być najmniejszego problemu ze znalezieniem takiego projektu, gorzej może być ze starszymi. Z drugiej jednak strony pełna dokumentacja nie świadczy wcale o tym,że budynek został wykonany według pierwotnego projektu. Może się nagle okazać, że projekt został całkowicie zaprzepaszczony, a dom został wykonany w zupełnie inne sposób. Trzeba mieć tego pełną świadomość i nie trzymać się aż tak kurczowo danego projektu budowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here