Działki ogrodowe

0
3255
Działki ogrodowe

Jeśli chodzi o działki ogrodowe to nie brakuje ich zwolenników. Niektórzy lubią bowiem wyjść sobie do ogródka albo odprężyć się pracując przy grządkach. Jest to na pewno bardzo miłe zajęcie, którym parają się zazwyczaj osoby na emeryturze, które mają więcej czasu. Taką działalność preferują także osoby, które mieszkają w mieszkaniach i nie mają możliwości szybkiego wyjścia do ogrodu. Dla nich posiadanie działki ogrodowej to może być duża atrakcja. Zwłaszcza dzieci lubią także pobawić się na pięknej trawce albo w piaskownicy. Jeśli na dodatek przewidujemy na naszej działce postawienie basenu, to już w ogóle dzieci będą wniebowzięte.

Działki ogrodowe

Nowe przepisy

Już 19 stycznia 2014 roku weszła w życie inna ustawa działkowa. Wprowadziła ona nową zasadę, że Twój rodzinny ogród działkowy musi posiadać swojego zarządcę, ale już Ty, jako czynny działkowiec, nie musisz być przecież członkiem organizacji, która go prowadzi. Możesz, ale już nie musisz. Nowe przepisy rozdzieliły, ten obowiązkowy wcześniej, związek między prawem do działki a przynależnością organizacyjną. Z tego powodu trzeba było wprowadzić prawne rozwiązania, które pozwoliły na  zrezygnowanie z przydzielania ziemi nowym działkowcom na mocy tejże uchwały. Aktualnie zamiast tak zwanego przydziału, ustawa wymaga jedynie pisemnej umowy stowarzyszenia ogrodowego z działkowcem. Dzięki takiej umowie zyska on pełne prawo do swojej działki – dzierżawę działkową, którą można przecież zapisać w księdze wieczystej.

Użytkowanie działki

Jeśli chodzi o użytkowanie działki, to można to oczywiście robić w dowolnym czasie. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Dzięki temu w dowolnym momencie możesz przyjść na swoją działkę. Większość działkowców preferuje przeprowadzanie prac grządkowych w weekendy. Dlatego jeśli zależy nam na uniknięciu tłumów, możemy odwiedzać naszą działkę w tygodniu. Na pewno wtedy znajdzie się w pobliżu mniej ludzi. Możemy też zaznać spokoju i ciszy, a także być może samotnie cieszyć się pełnym słońcem. Zwłaszcza dzieci lubią także pobawić się na pięknej trawce albo w piaskownicy. Nie ma się więc czemu dziwić, że wiele osób na emeryturze chce zakupić działkę ogrodową. Ma to bowiem prawie same zalety. Oczywiście dla osób, które lubią tego typu przedsięwzięcia, działkowcem trzeba się po prostu urodzić. Choć niektórzy mówią także, że dopiero później polubili ogrodnictwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInwestycje mieszkaniowe
Następny artykułKupno domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here