Jakie meble do salonu będą modne w 2018 roku?

0
7924

Pierwszy powiew wiosny uruchamia w wielu z nas potrzebę odświeżenia i odmiany domowych wnętrz. Z tą myślą przeglądamy internetowe sklepy z meblami, farbami dekoracyjnymi i tkaninami. Jakie trendy będą widoczne w najnowszych kolekcjach dodatków ocieplających domowe pielesze?

Pastelowe sofy i fotele – lekkość i delikatność

Sporym powodzeniem w 2018 roku cieszyć się będą przede wszystkim narożniki o modułowym charakterze. W zależności od potrzeb, możemy łatwo do nich dokupić na przykład podnóżki czy poduszki. Wieloosobowe narożniki tapicerowane pomieszczą z powodzeniem 4-osobową rodzinę. Jeśli chodzi o kolorystykę, to wiosnę 2018 roku przywitamy rozkwit barw pastelowych, rozbielonych, między innymi mięty, ultra violetu, jasnego żółtego czy błękitu. Nieśmiertelna szarość także i w tym roku utrzyma swój status. Producent mebli https://www.sklep.restodesign.pl (meble Gdańsk) postawił właśnie na te jasne i lekkie odcienie. Znajdziemy je w jego palecie tkanin obiciowych. Niektóre z modeli będą przypominać zestawy wypoczynkowe w stylu Chesterfield, z pikowanym zagłówkiem i eleganckiej formie. W tym sezonie meble będą umieszczone albo na prostych nóżkach w naturalnym kolorze drewna, albo w odcieniu chromowanego srebra. Nieco rzadziej będziemy mogli natrafić na złote nóżki, które szczególnie pięknie prezentują się w zestawieniu z odcieniem pastelowego różu, hitem ubiegłorocznej, ale i aktualnej wiosny.

Tekstylia dekoracyjne w mocnych kolorach – zdecydowany akcent we wnętrzu

Innym, równie silnym trendem pojawiającym się w 2018 roku będzie podążanie w stronę soczystych, prawdziwie wiosennych barw. Nasze wnętrza będą obfitować nie tylko w zasłony i obrusy w świeżych kolorach zieleni i żółtego, ale także w meble tapicerowane pokryte miękką tkaniną, między innymi wyjątkowo eleganckim, wręcz królewskim, aksamitem. Bardziej codzienne, praktyczne modele idealne dla dużej rodziny i salonu pełnego gości, będą pokryte tapicerką, z której łatwo spierać zabrudzenia i łatwo utrzymać meble w czystości.

Zielone żywe rośliny – dobry duch wnętrza

Kiedyś rośliny doniczkowe, przede wszystkim paprotki i fikusy, były nieodłącznym elementem domowego parapetu. Kilka lat temu zostały wyparte przez storczyki i sztuczne kompozycje kwiatowe. Na szczęście, moda na naturalne akcenty we wnętrzu, a więc również żywe rośliny doniczkowe, znowu do nas powróciła. Zachwyt botaniką będzie przejawiać się w dekoracjach z żywych roślin, wieszanych pod sufitem, stawianych na parapecie, stole i podłodze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here