Wybierasz płytki do małej łazienki? Oto 5 trików, które ją optycznie powiększą!

0
3664

Stając przed wyzwaniem urządzania niewielkiej łazienki, powinieneś dokładnie przemyśleć wszystkie elementy aranżacji. Klucz do sukcesu leży w dobraniu ich w taki sposób, aby nie przytłaczały wnętrza, lecz dodawały mu lekkości. Zobacz, jakie płytki łazienkowe wybrać, by osiągnąć taki efekt!

Postaw na jasność i połysk

Nie ulega wątpliwości, że jasne barwy stanowią najlepszy wybór do małych łazienek – ciemne barwy robią przytłaczające wrażenie, które mogłoby sprawić, że wyglądałyby na jeszcze mniejsze. Mocniejsze kolory mogą się pojawiać jedynie w formie barwnych akcentów – np. w postaci akcesoriów łazienkowych lub jako wykończenie wnęki w ścianie. W małych wnętrzach warto także postawić na silny połysk – odbijające się światło zbuduje wrażenie przestronności.

Wielkoformatowe płytki na posadzce + podwieszana ceramika

Myślisz, że wielkoformatowe płytki łazienkowe nie sprawdzą się w łazience o małym metrażu? Nic bardziej mylnego! Duże płytki tworzą jednolitą, spójną płaszczyznę – sprawi to, że wnętrze będzie wyglądać na większe niż w rzeczywistości. Płytki w takim formacie najlepiej sprawdzą się na posadzce pomieszczenia. Pragniesz jeszcze bardziej podkreślić wrażenie przestronności? Połącz je z podwieszaną ceramiką sanitarną i z meblami na nóżkach. Czysta, niezakryta posadzka pozwoli Ci na optycznie powiększenie wnętrza.

Co z dekorami?

Marzysz o ścianie przyozdobionej dekorami, lecz martwisz się tym, że mogą przytłoczyć małe wnętrze? Spokojnie, jest na to sposób. Musisz tylko dobrze dobrać je do kształtu pomieszczenia. Jakie dekory zastosować, aby optycznie powiększyć łazienkę? Zasada jest prosta: szerokie i poziome wzory poszerzają wnętrze, pionowe natomiast optycznie wydłużają. Pamiętaj również, by nie łączyć ich ze sobą – efekt mógłby być wręcz odwrotny do zamierzonego.

Podobnie wygląda to w przypadku zwykłych płytek, bez dekorów. Jeśli chcesz optycznie wydłużyć łazienkę, połóż kafelki poziomo. Jeśli z kolei zależy Ci na wydłużeniu ścian, zastosuj płytki w ułożeniu pionowym.

Jak optycznie wydłużyć ściany?

Chcąc optycznie wydłużyć ściany pomieszczenia, powinieneś postawić na wykończenie ścian mieszaną techniką. Na czym to polega? Połóż na nich płytki mniej więcej do 2/3 wysokości. Resztę ściany pomaluj farbą w pasującym do kafelków odcieniu. Uwaga! Nie każda emalia nadaje się do stosowania w łazience, w której panują specyficzne warunki – jest wilgotno, a przy tym ciepło. Wybierz więc taką farbę, która nie straci na estetyce w takim otoczeniu.

Jaka fuga do płytek łazienkowych?

Urządzając łazienkę o małym metrażu, powinieneś skupić się na tym, by wyeliminować z niej wszelki chaos. Odnosi się to również do fug, które powinny być utrzymane w kolorze jak najbardziej zbliżonym do barwy samych płytek – dzięki temu całość nie tylko będzie sprawiać spójne wrażenie, lecz jednocześnie optycznie powiększy wnętrze. Warto też zadbać o to, by fuga była jak najcieńsza. Sprawi to, że aranżacja dodatkowo zyska na lekkości.

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here