Inwestycje mieszkaniowe

0
1848
Inwestycje mieszkaniowe

Jeśli chcemy poczynić tak zwaną inwestycję mieszkaniową, czyli po prostu dokonać zakupu mieszkania z pewnością musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Otóż, na pewno istotną rolę odgrywa tutaj lokalizacja. Czasami bowiem dajemy sie nabrać na to, że dom na obrzeżach miasta ma dużo niższą cenę, jeśli jednak policzymy czas i paliwo stracone na dojazdy, to już nasze podejście może się bardzo odmienić. Ponadto, ważne jest jeszcze czy mieszkanie zostanie nam oddane w tak zwanym stanie surowym czy może będzie praktycznie gotowe pod klucz. Bo jeśli to pierwsze, to wiadomo, że cena będzie znacznie niższa.

Inwestycje mieszkaniowe

Mieszkanie

Aby kupić mieszkanie musisz więc wziąć pod uwagę parę istotnym czynników, takich jak lokalizacja, osiedle, dojazd, metraż, sąsiedztwo itp. Trzeba na to poświęcić chwilę czasu i uwagi. To nie jest aż takie szybkie i proste. Jest to przecież istotna decyzja w naszym życiu. Nie można więc podejmować jej od tak, na szybko. Bo potem moglibyśmy tego bardzo żałować. Wbrew pozorom warto zacząć od określenia wszystkich naszych działań, jakie mamy zamiar podjąć już po zakupie mieszkania. Jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań różnych ofert należy zadecydować czy lokal ten będzie wynajmowany, czy raczej sami będziemy w nim mieszkać, a może po prostu go wyremontujemy i sprzedamy z nadwyżką? Nasze kroki zależne będą przecież od wybranego wariantu.

Na co patrzeć?

Jeśli zakładamy pierwsze rozwiązanie, czyli wynajmowanie całego mieszkania, powinniśmy określić grupę docelową, czyli naszego potencjalnego najemcę. I w ten sposób przy studentach o powodzeniu inwestycji zadecydują: czy miejsce jest dobrze skomunikowane z uczelniami wyższymi.
Natomiast dla rodzin z małymi dziećmi ważna będzie przede wszystkim kondygnacja, bo kto chce wnosić wózek na szóste piętro, a także odległość od placu zabaw i przedszkola , czyli lokalizacja, ale nie tylko. Mieszkanie będące „skrojone na miarę” pozwoli nam uzyskać lepszą pozycję do negocjacji stawki najmu oraz szybciej znaleźć najemcę. Natomiast jeżeli sami chcemy zamieszkać w danej nieruchomości to kryterium będzie zapewne przede wszystkim cena. Inwestycje mieszkaniowe są więc czymś bardzo istotnym w naszym życiu, wiele osób posiadając wolną gotówkę chce ją właśnie w taki sposób zagospodarować, aby odnotować później zysk. Co miesiąc otrzymywać pieniądze za wynajem, czyli mieć jakiś stały dochód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here