Dylematy osób kupujących mieszkanie

0
2148

Zakup mieszkania to poważna decyzja. Można nawet powiedzieć, że jedna z najważniejszych w życiu. Bo choć kupno mieszkania nie wiąże nas całkiem na zawsze z danym miejscem, o tyle w momencie zakupu tak właśnie je traktujemy.

 Jako własną przystań, miejsce odpoczynku, relaksu, miejsce w którym będziemy zakładać i rozbudowywać rodzinę itp. zakup mieszkania niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Silne emocje jakie towarzyszą w tym ważnym momencie są absolutnie zrozumiałe. Nie powinny jednak przysłonić zdolności trzeźwego myślenia i rozsądku, który jest najlepszym doradcą.

Nowe czy „z drugiej ręki”

Osoby planujące zakup mieszkania będą sobie musiały odpowiedzieć na szereg istotnych pytań. Po pierwsze jakiego mieszkania szukają – czy ma to być mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego. Nowe mieszkania mają szereg udogodnień takich jak: parkingi podziemne i naziemne, windy, monitoring, ochronę i wiele innych, nowoczesnych rozwiązań. Z kolei mieszkania z rynku wtórnego to często ciekawsza lokalizacja, mniejsza odległość od centrum, więcej zieleni wokół.

Dla singla czy dla rodziny

Kolejny dylemat – ilość pokoi i metraż. Mieszkania nie kupujemy na chwilę, to inwestycja na lata, i nawet jeśli w danym momencie wystarczyłaby nam nieduża kawalerka, może okazać się, że w ciągu kilku lat sytuacja tak się zmieni, że konieczne będzie mieszkanie 3-pokojowe. Decydując się na mieszkanie trzeba więc myśleć przyszłościowo.

Za gotówkę czy na kredyt

Kolejne dylematy towarzyszące kupującym to kupować za gotówkę czy na kredyt. Są tacy, którzy nie chcą czekać i wolą wziąć kredyt nawet z długim okresem spłaty byle by tylko być już na własnym. Ale są i tacy, którzy za nic w świecie nie chcą się pakować w zobowiązania do końca życia i wolą powoli ciułać na swoje wymarzone m.

To chyba najważniejsze kwestie, które trzeba rozważyć przed kupnem mieszkania. Pozostaje jeszcze wiele innych tematów do przemyślenia – jak np. miasto – czy szukamy mieszkania Lublin, czy interesują nas większe aglomeracje, lokalizacja – bliżej czy dalej od centrum, piętro czy oddalenie od miejsca pracy, bezpośrednio czy przez agencję nieruchomości oraz wiele, wiele innych.

Warto dobrze rozważyć wszystkie dylematy, rozpisać na czym nam najbardziej zależy, z czego możemy zrezygnować, na co możemy sobie pozwolić i podjąć najlepszą decyzję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here