Niepowtarzalny wygląd salonu z kamieniami dekoracyjnymi

0
1965

Kamień dekoracyjny to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji wnętrz, już nie tylko wykorzystywane na zewnątrz domów i mieszkań w miejscach służących do grillowania lub w ogrodzie. Naturalne kamienie i ich ciekawa faktura oraz trwałość są coraz częściej wykorzystywane w kuchni, jadalni czy salonie, a więc przestrzeniach, w których spędza czas nie tylko rodzina, ale też zaproszeni goście, znajomi i przyjaciele. Kamień naturalny zyskał popularność na fali mody na naturalność, powrót do życia jak w dawnych czasach i korzystania z rozwiązań, które oferuje świat dookoła nas. Minusem jest jednak jego cena – kamień naturalny jest wyjątkowo drogi, zwłaszcza, jeśli myślimy o położeniu go na ścianach w większych przestrzeniach. Rozwiązaniem mogą być w takim przypadku znacznie tańsze płytki gipsowe imitujące kamień, które oferuje sklep Bricoman.

Kamień dekoracyjny (https://www.bricoman.pl/plytki-gres-terakota/klinkier-kamien-dekoracyjny/kamien-dekoracyjny) na salonowej ścianie doda z pewnością wnętrzu wyjątkowego charakteru, jeśli pragniemy, aby nabrało ono klimatu ekskluzywności i prestiżu. Najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie płyt o fakturze kamienia dekoracyjnego jest obudowanie nimi kominka, z którym znakomicie się komponują, tworząc ciepłą całość przyciągającą osoby pojawiające się w salonie. Jednak faktura kamienia może też świetnie sprawdzić się położona na innych ścianach w domu. Pasuje chociażby do wnętrz utrzymanych w stylu kolonialnym, w którym połączone mogą zostać materiały takie jak drewno, kamień, szkło i egzotyczne dodatki do urządzenia wnętrz, tworząc całość wnoszącą powiew innego świata nawet w środku polskiej, dość ponurej zazwyczaj zimy. Kamień dekoracyjny warto połączyć z innymi rozwiązaniami aranżacji ścian, które dodadzą całości pewnej lekkości, chociażby przez pomalowanie ich jasnymi kolorami.

Kontrastując z ciemniejszymi barwami kamienia, tego typu urządzenie wnętrz będzie atrakcyjne tworząc harmonijną całość. Jeśli chcemy stworzyć w salonie wnętrze ekskluzywne i budzące podziw odwiedzających, warto postawić na wykorzystanie w aranżacji kamieni takich jak marmur, łupki czy onyks, które mają gładkie, polerowane powierzchnie. Poza łatwością czyszczenia, tego typu materiały mają wyjątkowy charakter. Z kolei szukając rozwiązań nawiązujących do stylu rustykalnego czy też nieco industrialnego, możemy zastosować na ścianach płyty z kamieniami wapiennymi zanurzonymi w zaprawie. W zestawieniu ze stonowaną resztą wnętrza, jak podłoga utrzymana w jednym kolorze

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here