Maszyny budowlane – lepiej kupić czy wynająć?

0
2009

Przed sporym dylematem stoją osoby, które zajmują się budowlanką. Nie tylko amatorsko, ale także zawodowo. Przy dokładnym przeliczeniu kosztów, trzeba podjąć konkretną decyzję. Dzisiaj poruszymy temat dotyczący najmu sprzętu budowlanego. Czy lepiej go kupić czy też wynająć od specjalizujących się w tym firm?

Dlaczego decydujemy się na wynajem

Uwzględniając podnajem maszyn budowlanych musimy brać pod uwagę parę czynników. Przede wszystkim liczy się to, jak często będziemy go wykorzystywać do naszej pracy. Drugi aspekt to amortyzacja. Nawet rusztowanie budowlane może zostać po jakimś czasie zużyte. Jeśli decydujemy się na wynajęcie to odpada nam część kosztów. Nie musimy się też martwić naprawą.

Zalety korzystania z zaufanych wypożyczalni

Wypożyczalnia rusztowań zajmie się za nas transportem i logistyką. Wystarczy, że określimy konkretny termin i dostaniemy wymagane przez nas narzędzia pracy. Sprawdzajmy jednak opinie dotyczące firm z których korzystamy. Pozytywne opinie powinny zagwarantować pewną dozę jakości oferowanych usług. Często, jeśli decydujemy się na rusztowania na wynajem, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z polecenia znajomego. Jeśli już korzystał z danych usług, to z pewnością podzieli się z nami opinią na ich temat.

Kto kupuje i dlaczego się na to decyduje

Zakup wiąże się ze sporym ryzykiem. Bierzemy wtedy pełną odpowiedzialność za kupiony sprzęt. Przykładowo, jeśli nasze rusztowanie budowlane ulegnie uszkodzeniu to po prostu nie będziemy mieli jak pracować. Dlatego istotne jest, żeby zapewnić sobie ciągłość naszych działań. W wielu przypadkach decydują się na to duże firmy lub takie, które nie mają świadomości pewnych konsekwencji. Z doświadczenia wypożyczalnia rusztowań zapewni nam sprzęt dokładnie wtedy, kiedy go będziemy potrzebować.

Co najczęściej jest wynajmowane

Jeśli chodzi o sprzęt, który jest wynajmowany na budowie, to możemy wydzielić parę kategorii. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ciężkie i w praktyce drogie maszyny budowlane. Wszelkie koparki, betoniarki to rzeczy, które wykorzystamy jedynie chwilowo. Dlatego tak istotne jest ich podnajęcie. Z kolei wszelkie młotki, śrubokręty to coś, co możemy już kupić. Jeżeli trafiamy na bardziej zaawansowane technicznie wiertarki, tutaj znowu nasz wzrok powinien zwrócić się ku firmom zajmującym się najmem. Kolejną kategorią są rusztowania na wynajem. Znowu mamy do czynienia z czymś, co będzie wykorzystane tylko w części naszej budowy. Jest to jednak na tyle istotny element, że nie możemy go pominąć.

Podsumowując, można stwierdzić, że w większości przypadków bardziej będzie się opłacało coś wynająć niż kupić. Począwszy od wszystkich rusztowań do najmu, a skończywszy na ciężkich i specjalistycznych urządzeniach. Jeśli będziemy coś kupować, trzeba to dokładnie przeliczyć. Brać pod uwagę utratę, wszelkie gwarancje, amortyzację. Zarówno przy zakupie jak i wynajęciu będziemy mogli wliczyć wszystko w koszty prowadzonej przez nas działalności. Z pewnością korzystanie z firm podnajmujących maszyny budowlane i sprzęt budowlany spowoduje, że ciągłość naszej pracy pozostanie niezagrożona.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here