Zieleń we wnętrzach nie tylko na wiosnę, czyli salony z wykorzystaniem barw natury

0
1042
Zieleń we wnętrzach

Zarówno trendy wnętrzarskie, jak i moda, cyklicznie ulegają zmianom. Jakże nudno byłoby przez całe dekady ubierać się w podobny sposób, albo nie zmieniać nic w naszych mieszkaniach! Do tej pory na salonach królowały skandynawski chłód i nowoczesna prostota. Obecnie jednak z wielką energią wkraczają barwy natury, a wśród nich szczególne miejsce zajmuje burżuazyjna zieleń. O tym, w jaki sposób najlepiej wykorzystać ten kolor we wnętrzach, piszemy szerzej w artykule!

Zarówno trendy wnętrzarskie, jak i moda, cyklicznie ulegają zmianom. Jakże nudno byłoby przez całe dekady ubierać się w podobny sposób, albo nie zmieniać nic w naszych mieszkaniach! Do tej pory na salonach królowały skandynawski chłód i nowoczesna prostota. Obecnie jednak z wielką energią wkraczają barwy natury, a wśród nich szczególne miejsce zajmuje burżuazyjna zieleń. O tym, w jaki sposób najlepiej  wykorzystać ten kolor we wnętrzach, piszemy szerzej w artykule!

Sofa w barwach natury? Ona również może być zielona!

Zielona sofa, choć wydaje się rozwiązaniem ekstrawaganckim, absolutnie nie musi taka być! Możecie przekonać się o tym między innymi czytając artykuł na blogu marki Gala Collezione, który poświęcony jest właśnie sofom w odcieniach zieleni – https://www.galameble.com/blog/sofa-w-barwach-natury-czyli-zielen-w-aranzacji-wnetrz/. Proszę zwrócić uwagę, jak pięknie prezentują się sofa Voss, czy fotel Monday marki Gala Collezione w zielonym wydaniu!

Zieleń to jeden z tych kolorów, który może mieć nieskończenie wiele oblicz. Może być delikatna i pastelowa – taka kolorystyka nadaje stylowi świeżości. Może być również jaskrawa i intensywna – dla ludzi, których cechuje mnóstwo pozytywnej energii. Zieleń w wydaniu butelkowym to kolor arystokracji, który pomaga podkreślić elegancję wnętrza. Niesamowite, że za pomocą jednego koloru możemy zaaranżować wnętrze w totalnie odmiennych stylach, ale taka właśnie jest zieleń i jej oblicza!

Zielone ściany, meble czy dodatki? Na co postawić w salonie?

Zielenie są piękne, ale i zdradliwe, dlatego trzeba obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie. W innym artykule na blogu marki Gala Collezione, możecie przeczytać między innymi o sztuce łączenia zieleni z pozostałymi kolorami we wnętrzu – https://www.galameble.com/blog/kolor-zielony-w-salonie/. W artykule mówi się również o tym, dla kogo odpowiedni będzie kolor zielony, na jakie odcienie postawić, a także które z elementów wystroju będą dobrze prezentowały się w tym kolorze. Dla niezdecydowanych, może on stanowić świetną inspirację!

Terepeutyczna moc zieleni, czyli dlaczego warto postawić na ten kolor w mieszkaniu?

Zieleń we wnętrzach to nie tylko kwestia mody. Kolor ten znany jest jako jeden z tych o największej mocy terapeutycznej. Podobnie jak w przypadku obcowania z naturą, zielony pozwala nam odprężyć się, nabrać pozytywnej energii, myśleć optymistycznie. Jeśli masz więc stresującą pracę, problemy z odprężeniem się, albo często nachodzą Cię negatywne myśli, zdecydowanie powinieneś pomyśleć o wprowadzeniu zieleni do Twojego wnętrza! 

Dzięki udostępnionym wyżej artykułom eksperckim, wiesz już, jak zrobić to dobrze! Postaw na zmianę i pozwól zagościć się w swoim wnętrzu barwom natury, a sam zaobserwujesz pewnie, jak bardzo poprawi się Twój nastrój! Pozytywnej energii nigdy za wiele!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here