Podtynkowe baterie prysznicowe – czy są istotnym elementem w aranżacji łazienki?

0
928
Podtynkowe baterie prysznicowe

Bogactwo rozwiązań przygotowanych do wyposażenia łazienki sprawia wiele trudności przy dokonaniu zakupu. Czy sugerować się walorami estetycznymi, założonym budżetem czy marką produktu? Między innymi takie dylematy pojawiają się podczas projektowania łazienki.

Podtynkowe baterie prysznicowe czarne

Wielu klientów decyduje się na pomoc architekta wnętrz podczas urządzania łazienki. Zestaw baterii podtynkowej pod prysznic wygląda niezwykle estetycznie i komponuje się z wybranymi płytkami ceramicznymi. Obok armatury w kolorze chrom pojawiły się inne zestawy. Armatura podtynkowa w kolorze czarnym podkreśla nie tylko styl industrialny. Doskonale łączy się z eleganckimi płytkami imitującymi marmur. Przy systematycznej pielęgnacji ciemna barwa armatury zachowa swój wygląd przez długie lata. Należy pamiętać, aby nie używać środków agresywnych do utrzymania czystości armatury. Do armatury w kolorze czarnym najlepiej używać preparatów dedykowanych. Dla miłośników bogatych wnętrz producenci przygotowali zestawy podtynkowe w kolorze złota, która podkreśla aranżacje nowoczesne i w stylu glamour.

Podtynkowe baterie prysznicowe z wylewką wannową

Istnieje wiele rozwiązań baterii podtynkowych pod prysznic. Można skompletować lub kupić zestaw zawierający słuchawkę prysznicową oraz deszczownicę. Słuchawka może być montowana na uchwycie punktowym bądź na drążku, co ułatwi zmianę jej wysokości. Deszczownice, obok różnych kształtów, posiadają różne rozmiary, które dobiera się w zależności od wielkości strefy prysznica. Podtynkowe baterie prysznicowe mogą posiadać jeszcze jedno wyjście źródła wody tj. wylewkę wannową. Taki komplet znajduje zastosowanie zarówno przy wannie, jak i pod prysznicem.

BOX uniwersalny podtynkowy jako sposób na wygodny montaż

Przed zakupem zestawu podtynkowego pojawiają się liczne wątpliwości dotyczące montażu i ewentualnej naprawy elementów, które będą znajdowały się w ścianie. Wielu czołowych producentów armatury wyszło naprzeciw obawom klientów i w swoich ofertach przygotowali uniwersalny BOX do montażu podtynkowego. W przypadku konieczności wymiany elementu w  ścianie wystarczy zdjąć rozetę baterii i już jest dostęp do danej części. Nie ma tu konieczności skuwania płytek na ścianie. Istnieją rozwiązania, które pozwalają zamontować BOX  już na samym początku prac. Dopiero w późniejszym okresie można wybrać, czy będzie to armatura z mieszaczem, czy termostatyczna. Jest to niezwykle elastyczne rozwiązanie dla klienta.

Wybór armatury podtynkowej pod prysznic może stać się akcentem uzupełniającym przygotowaną aranżacje łazienki, tworząc nietuzinkowe pomieszczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here