Zakup domku letniskowego

0
1995
domek

Marzenie o własnym domku letniskowym jest łatwiejsze do spełnienia, niż mogłoby się to wydawać. Drewniane domki są tanie, a o zgodę na ich budowę nie musimy już toczyć batalii w urzędach. Po niedawnej zmianie przepisów postawienie małej budowli o wymiarach do 35 m nie wymaga pozwolenia, bo w zupełności wystarczy samo zgłoszenie.

Drewniany domek letniskowy można zbudować we własnym zakresie lub kupić gotowy budynek i, jeżeli mamy smykałkę, złożyć samemu. Oferowane przez Domki Eko Architektura (http://wiwax.com.pl/2019/09/11/wywiad-z-dyrektorem-firmy-eko-architektura-panem-przemyslawem-balcewiczem/) drewniane domki letniskowe są uroczymi lekkimi konstrukcjami o wyważonych proporcjach i funkcjonalnie rozplanowanym wnętrzu. Systematycznie konserwowane zapewnią dach nad głową całym pokoleniom i, jeżeli zdecydujemy się na domek ocieplany, udzielą schronienia nie tylko w czasie letniego skwaru, ale i podczas mroźnej zimy.

Każdy, kto miał okazję pomieszkać w takim domku, z pewnością zwrócił uwagę na cudowny mikroklimat panujący w jego wnętrzu. Powietrze w środku zachowuje naturalny bilans wilgoci, która jest wchłaniana przez oddychające drewno w sytuacji jej nadmiaru albo uwalniana przy niedoborze. Jeżeli budulec stanowił surowiec iglasty, z żywicy uwalniają się dobroczynne olejki eteryczne, które działają jak balsam na drogi oddechowe i koją rozdygotane nerwy.

Najczęściej gotowe drewniane domki letniskowe na sprzedaż buduje się właśnie z drzewa iglastego, przy czym najlepszy materiał budulcowy pochodzi z krajów Północy. Mróz, silne wiatry i krótki dzień sprawiają, że otrzymywany z drzew porastających Syberię czy Skandynawię surowiec budowlany staje się wyjątkowo odporny na biodegradację. Co zrozumiałe, domki rekreacyjne z drewna ściąganego z tak odległych rejonów świata są droższe od tych budowanych z surowca krajowego.

O ile samo postawienie domku, choć tanie, wiąże się z pewnymi kosztami, to późniejsza eksploatacja jest prawie bezkosztowa. Dla wielu spędzanie każdej wolnej chwili z dala od miejskiego kurzu i gwaru i, dodajmy pod własnym dachem stało się sposobem na odpoczynek, poratowanie zdrowia na emeryturze czy też spotkanie z nowymi sąsiadami. Po prostu stylem życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here