Urządzamy mały salon

0
1705
Urządzamy mały salon

Salon to pomieszczenie, w które wprowadzamy najwięcej osób. Przyjmujemy w nim gości, służy nam do relaksu i spędzania czasu w gronie najbliższych. To reprezentacyjne miejsce, dlatego aranżacja jego wnętrza jest ważna, bo nadaje charakteru całemu mieszkaniu. Dlatego zanim zajmiemy się urządzaniem salonu, należy odpowiednio się przygotować. Zwłaszcza jeśli salon ma niewielki metraż.

Urządzić mały salon należy tak, aby pozostał zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny oraz w pełni dostosowany do Twoich potrzeb. Pokój dzienny służy do wypoczynku, oglądania telewizji, czytania książek, spożywania wspólnych posiłków, przyjmowania gości, a nawet do spania. Dlatego aranżacja salonu, aby spełniał wszystkie te funkcje, to nie lada wyzwanie.

Jaki jest Twój salon?

Aranżacja pokoju w dużej mierze zależy od kształtu i wielkości pomieszczenia. Jeśli salon jest ustawny, nawet przy niewielkim metrażu, może stać się efektownym i wygodnym. Przy małym salonie zdecydowanie lepiej, jeśli jego kształt jest zwarty – najprościej, gdy ma kształt jak najbardziej zbliżony do kwadratu. W urządzaniu ważne jest, aby w salonie można było wydzielić wyraźne strefy funkcjonalne, a ich komunikację poprowadzić pomiędzy nimi.

Wejście do salonu powinno być widoczne już z samego przedpokoju – to nadaje mu właściwą rangę. To pomieszczenie, które powinno być łatwo dostępne – stanowić centrum całego domu. Nie jest najlepszym pomysłem, aby salon stał się węzłem komunikacyjnym, z którego wchodzi się do sypialni, czy kuchni.

Dopełnij wnętrze odpowiednimi meblami

Gdy już wiesz, jaki ma być kolor wiodący Twojego salonu, dopasuj do niego meble do salonu. W małym salonie najlepiej sprawdzi się sofa, najlepiej rozkładana, która stanie się dodatkowym miejscem do spania dla gości, którzy postanowili zostać na noc. Do stolika kawowego przyda się także fotel pasujący stylem do sofy.

Telewizor wstawić można w meblościankę, która świętuje swój wielki powrót i różni się znacznie od tej modnej w czasach PRL-u. Do całości dodaj lampę wolnostojącą i ciesz się wyjątkowym wnętrzem swojego małego salonu, w którym zmieściły się wszystkie niezbędne meble, a wciąż pozostała wolna przestrzeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here