Szambo betonowe a tabletki do szamba

0
1170
Szambo betonowe

Szambo to popularne rozwiązanie w wielu miejscach, w których nie ma dostępu do miejskiej kanalizacji. Zbiera nieczystości i pozwala na ich późniejszy wywóz tak, aby środowisko nie uległo skażeniu. Jakie zatem warto wybrać i dlaczego dobrym pomysłem jest dodawanie do niego specjalnych tabletek?

Szambo betonowe w celu zachowania szczelności

Pierwsze i najważniejsze pytanie, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, kiedy podejmujemy decyzję o zakupie szamba, to rodzaj materiału, z którego będzie wykonane. Szamba plastikowe są często preferowane przez osoby, które chciałyby zaoszczędzić, gdyż mają znacząco niższą cenę. Idzie ona jednak w parze z potencjalnie mniejszą wytrzymałością i szczelnością.

Znacznie trwalsze są zbiorniki betonowe od Szambo Rambo. Są wykonywane z wysokiej jakości, wibrowanego betonu, który odznacza się dużą gęstością i zwartą budową. Usunięte są z niego wszelkie drobinki powietrza, które mogłyby zwiększać jego przepuszczalność. Jednocześnie do betonu dodawane są odpowiednie dodatki, które jeszcze bardziej zwiększają jego odporność mechaniczną i obniżają przepuszczalność dla wody oraz zanieczyszczeń.

Dzięki zwartej konstrukcji i braku łączeń szamba marki Szambo Rambo odznaczają się wyjątkową szczelnością. Przez wiele lat będą odporne na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że na pewno będą dobrą, trwałą inwestycją.

Bakterie do szamba. Po co je stosować?

Odpady znajdujące się w szambie z czasem ulegają fermentacji i procesom gnilnym, które sprawiają, że pojawia się nieprzyjemny zapach. Jednocześnie wiele rodzin na pewno zauważa, że szambo może zapewniać się relatywnie szybko, nawet w ciągu znacznie krótszego czasu niż miesiąc, co byłoby optymalnym okresem.

W celu zmniejszenia ilości odpadów oraz redukcji nieprzyjemnych zapachów można wykorzystać biopreparaty, które mają postać praktycznych tabletek. Biopreparaty wzbogacone są o bakterie i grzyby, które w naturalny sposób rozkładają ścieki. Powodują, że zmniejsza się ilość odpadów stałych na dnie zbiornika, dzięki czemu później się on zapełnia. W ten sposób obniżone zostają stałe koszty utrzymania szamba. Jednocześnie bakterie powodują, że zmniejsza się nieprzyjemna woń.

Bardziej przyjazne dla środowiska

Warto zwrócić uwagę, że szambo betonowe, do którego dodawane są regularnie tabletki z bakteriami, jest znacznie bardziej ekologiczne niż szambo plastikowe, zwłaszcza takie, w którym nie są stosowane biopreparaty. Przede wszystkim szambo betonowe jest bardziej odporne niż plastikowe, więc nie doprowadza do przypadkowego zanieczyszczenia środowiska. Co więcej, stosowanie bakterii zmniejsza ogólną toksyczność ścieków, ponieważ doprowadza do częściowego rozkładu niebezpiecznych dla ekosystemu związków. Jest to więc rozwiązanie kompleksowe, które pozwala na ochronę otoczenia, a także zmniejsza koszty wywozu nieczystości i utrzymania domu.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here