Stoły w stylu industrialnym – pomoc w zakupie

0
989

Styl industrialny cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to styl aranżacyjny wybierany chętnie przez osoby wprowadzające się do nowoczesnych budynków, pragnące urządzić je z klasą i charakterem. Elementy stylu industrialnego wykorzystywane są także w innych stylach aranżacyjnych – loftowym, boho, eleganckim. Jeśli zastanawiasz się jak zaaranżować swoje miejsce zamieszkania w stylu industrialnym – najlepiej zacząć od wyboru mebli. Poniżej udzielamy kilku porad w zakresie wyboru stołu do pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym.

Stół industrialny do twojej kuchni, jadalni i salonu

Stoły w stylu industrialnym prezentują się nie tylko schludnie, ale i elegancko. Kluczowymi elementami są oczywiście blat oraz konstrukcja nośna, która najczęściej ma formę nóżek. Na nie należy zwracać przede wszystkim uwagę, jeśli szukasz stołu o takim potencjale aranżacyjnym.

Blaty w stołach industrialnych mają różny kształt i rozmiar – najczęściej jednak są to kształty symetryczne, o obłych lub kanciastych krawędziach. Szczególnie popularne są stoły o blatach owalnych, wykonane z drewna o jasnym odcieniu – na przykład dębowego. Drewno takie tworzy przyjemny kontrast estetyczny w zestawieniu z metalowym stelażem.

Szczególnie dobrze wypadają blaty olejowane lub lakierowane, których równa powierzchnia wywołuje przyjemne wrażenia zarówno w czasie dotykania, jak i patrzenia. Dobrym pomysłem są blaty formirowane – czyli powstające z bardzo cienkich warstw drewna.

Nogi w stołach industrialnych powinny być wykonane z trwałego stopu metali – najlepiej jeśli będzie to aluminium, wyjątkowo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Zaletą tego materiału jest również jest niska waga – zwłaszcza w porównaniu z innymi metalami używanymi w konstrukcjach stołów. Najlepsze wrażenie estetyczne tworzą elementy aluminiowe pomalowane metodą proszkową. Pozwala ona na stworzenie powierzchni maksymalnie równej i odpornej na potencjalne odpryski.

Stoliki kawowe w stylu industrialnym

Stoliki kawowe to element umeblowania równie chętnie wykorzystywany we wnętrzach industrialnych. Stoliki kawowe posiadają zazwyczaj delikatną, prostą konstrukcję, co idealnie pasuje do wnętrz w tym stylu.

Jeśli poszukujesz stolika pasującego do takich aranżacji, polecamy przede wszystkim sięgnąć po modele dostępne na stronie hugle.pl, w których konstrukcji zastosowane ciekawe układy nóżek. Oprócz stolików o standardowej konstrukcji, znajdziemy również modele z nóżkami skośnymi, z jedną, rozbudowaną nóżką oraz w bardziej skomplikowanych układach.

Wybór takiego stolika pozwoli stworzyć nietypowy efekt aranżacyjny, szczególnie jeśli zestawimy go z ciekawymi siedziskami – na przykład monochromatycznymi pufami sako, standardowymi pufami, lub fotelami o prostej konstrukcji.

Warto też rozważyć zakup stolików dwuczęściowych, które w ostatnim czasie znacząco zyskują na popularności. Stoliki takie posiadają dwa osobne blaty, najczęściej okrągłe, w różnych rozmiarach. Dzięki ich komfortowemu ułożeniu, są to stoliki idealne do przyjmowania gości oraz spożywania przy nich kawy lub innych trunków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here