Stoliki drewniane na wymiar – 3 cechy, które wyróżniają dobry projekt

0
863
Stoliki drewniane na wymiar

Meble drewniane zazwyczaj nie należą do najtańszych, jednak wiele osób wciąż decyduje się na ich zakup. Co więcej, drewniane wyposażenie wnętrz potrafi naprawdę efektownie wyglądać i właśnie dlatego surowiec ten nie wychodzi z mody. Jednak jeżeli chcemy cieszyć się stylowym drewnianym stolikiem, musimy zadbać o to, żeby projekt został wykonany profesjonalnie, przez renomowaną stolarnię.

1. Stoliki drewniane na wymiar – wysoka jakość drewna

Wiele gatunków drewna dobrze sprawdzi się jako tworzywo dla naszego stolika, jednak do najpopularniejszych, a za razem najtrwalszych należą dąb, buk oraz jesion. Można pokusić się także o mebel wykonany z egzotycznego drewna, jak na przykład eukaliptus, jednak będzie to dość duża inwestycja, a dobranie stolika do reszty wyposażenia pokoju, prawdopodobnie okaże się problematyczne. Bez względu na to, co wybierzemy, upewnijmy się, że produkt został stworzony z drewna litego. Płyta wiórowa imitująca drewno prawdopodobnie będzie dużo tańsza, jednak pod względem jakości nie dorównuje oryginalnym meblom drewnianym.

2. Stoliki drewniane na wymiar – funkcjonalność

Chociaż stoliki drewniane na wymiar niewątpliwie posiadają walory dekoracyjne, zazwyczaj kupujemy je po to, aby spełniały swoje konkretne zadanie, czyli na przykład dawały naszym dzieciom przestrzeń do odrabiania lekcji lub naszym gościom do wypicia z nami filiżanki herbaty. Dobry projekt więc będzie posiadał takie cechy, które pozwolą nam na wygodne korzystanie z mebla. Może to być na przykład miejsce pod blatem by wygodnie wyciągnąć nogi albo półeczka na bibeloty.

3. Stoliki drewniane na wymiar – optymalna wielkość

Dobrze wykonane stoliki drewniane na wymiar cechuje również precyzja. Na stronie https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/ znaleźć można produkty, które stolarnia robi z dokładnością do 1cm. Dzięki temu wybrany projekt idealnie dopasuje się do wielkości pokoju i nie będzie zawadzał nam podczas sprzątania czy poruszania się po pomieszczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here