Sprawdzone sposoby jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią

0
3252
Sprawdzone sposoby jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią

Właściciele domów i mieszkań często decydują się na niewielkie remonty, albo zmiany w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu można je skutecznie odświeżyć, nadać im nowego charakteru i sprawić, że staną się one na nowo atrakcyjne. Jednym z takich miejsc jest łazienka, w której na co dzień spędza się naprawdę sporo czasu, dbając o swoją higienę osobistą. Obowiązkiem każdej osoby jest jednak zadbanie o to, aby meble znajdujące się w łazience były optymalnie zabezpieczone przed warunkami, które można tam zastać. Chodzi głównie o wilgoć, która często pojawia się w łazienkach, a jeśli nie zabezpieczy się mebli, po pewnym czasie nadawać będą się do wyrzucenia. Istnieją jednak pewne sposoby, dzięki którym meble będą chronione i przedłuży się ich żywotność.

Impregnowanie mebli

Niezabezpieczone meble łazienkowe będą niszczeć każdego dnia, a domownikom pozostanie się jedynie temu przyglądać. Takim sytuacjom da się jednak zapobiegać, a podstawową czynnością, na którą można się zdecydować jest impregnowanie mebli. Wilgoć w łazience może prowadzić do rozwijania się:

  • pleśni,
  • grzybów.

Warto więc zaangażować się w proces impregnowania. Przeprowadzając go w swojej łazience trzeba jednak ściśle postępować według wytycznych zalecanych przez producentów mebli. Stosując się do nich dobrać można np. idealny środek do impregnacji, który w żaden sposób nie zagrozi meblom łazienkowym. Czynności zabezpieczające powinny być też wykonywane z należytą częstotliwością, oczywiście nie można robić tego codziennie, a np. w odstępach kilkutygodniowych, warto to również sprawdzić w zaleceniach. Proces nakładania impregnatu na meble znajdujące się w łazience zajmuje mało czasu, wystarczy do tego pędzel, dzięki któremu szybko nałoży się preparat w wyznaczone miejsca.

Pochłaniacze wilgoci oraz odpowiednia wentylacja

W łazience powinny się też pojawić pochłaniacze wilgoci, które spowodują, że problemy z wilgocią odejdą w zapomnienie i nie trzeba będzie się już bać o własne meble. Zainwestować można np. w skuteczne osuszacze powietrza w wersji elektronicznej. Powinny się one sprawdzić praktycznie w każdej łazience, niezależnie od jej metrażu.

Kolejnym krokiem, którym należy zająć się na poważnie jest odpowiednia wentylacja. Jeśli będzie się ona znajdowała na zbyt niskim poziomie, wtedy można mieć całkowitą pewność, że z czasem meble zaczną niszczeć i będzie trzeba je wyrzucić, kupując nowy komplet łazienkowy. Wentylację można poprawić np. tworząc dziury w dolnych częściach drzwi lub też regularnie czyszcząc komin.

[Głosów:6    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here