Czym są drzwi pasywne i jaka jest ich charakterystyka?

0
1653
Czym są drzwi pasywne i jaka jest ich charakterystyka?

Budując dom , zależy nam na tym, by gwarantował on nie tylko spokój i stabilizację życiową, ale też ciepło. Zwracamy dużą uwagę na izolacyjność. Staramy się, by ściany, dach czy okna nie powodowały wychłodzenia budynku. Ważnym elementem domu są również pasywne drzwi.

Czym sa pasywne drzwi?

Drzwi pasywne to drzwi zewnętrze, które zostały stworzone nowoczesną technologią, która sprawia, że ich termoizolacyjność jest bardzo wysoka. Takie drzwi pomagają zminimalizować utratę ciepła. To z kolei sprawia, że rachunki za ogrzewanie naszego domu maleją.

Drzwi pasywne nie wpuszczają zimnego powietrza z dworu, ale też nie pozwalają, by ciepłe powietrze z domu wydostało się na zewnątrz.

Firmy produkujące drzwi starają się, by były one nie tylko funkcjonalne, ale również ładne. Drzwi są wizytówką naszego domu. To właśnie drzwi zapraszają do nas nowo przybyłych gości. Dostępne są w bardzo wielu wzorach i wariantach kolorystycznych. Każdy klient znajdzie takie, które sprostają jego wizualnym wymaganiom. Bez problemu znajdziemy pasujące do naszego stylu i elewacji budynku.

Wielu klientów obawia się ceny takich drzwi. Zupełnie nie potrzebnie. Ich cena nie jest wiele wyższa niż zwykłych drzwi wejściowych.

Czym charakteryzują się drzwi pasywne?

Drzwi pasywne to drzwi, które nie pozwalają, by ciepło przenikało na zewnątrz. Parametr przenikliwości nie powinien przekraczać 0,8 W/m2K. Producenci drzwi starają się stworzyć drzwi idealne. Czyli takie, które będą cienkie, a przy tym nie przepuszczą ciepła. Najbardziej powszechnymi materiałami, z których drzwi pasywne są wykonywane to drewno i aerożel. Połączenie tych dwóch składników daje wysoką izolacyjność i pozwala bardzo ograniczyć straty ciepła.

Aby drzwi pasywne spełniały swoją rolę, należy pamiętać o ich właściwym montażu. Trzeba zwrócić uwagę, by w trakcie montowania nie powstały nieszczelności, przez które ciepło będzie mogło się wydostawać tzw. mostków termicznych.

Mówi się, że drzwi pasywne montowane są w domach wybudowanych nowoczesną technologią, domach pasywnych. Owszem w takim domu drzwi stanowią uzupełnienie tej technologii i wspierają oszczędność energii. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, by takie drzwi zamontować w każdym domu. Nawet w zwykłym budownictwie chcemy zatrzymać ciepło w środku. Pomoże to nie tylko zadbać o nasz komfort, ale też oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Montując takie drzwi, mamy pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru i będziemy zadowoleni. Sprawimy, że nawet sroga zima, nie wyziębi nam domu. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here