Schody podwieszane – jakie rodzaje wybrać

0
1978
Schody podwieszane

Kiedy posiadamy w domu strych niezbędne jest dojście do niego. Powinno być ono nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Nie zapominajmy o tym aby było przy tym ergonomiczne. Jeśli nie korzystamy ze strychu często, a wchodzenie na niego jest tylko okazjonalne to stawiane schodów na stałe będzie nie tylko mijające się z celem, ale też zajmie sporo przestrzeni w naszym domu. Alternatywą w tej sytuacji będą schody podwieszane. Są one świetnym wyjściem, ponieważ możemy korzystać z nich w dowolnym momencie. Warto jest zapoznać się, z jakimi rodzajami schodów podwieszanych mamy do czynienia, aby wiedzieć, który typ będzie odpowiedni do naszych potrzeb. 

Rodzaje schodów podwieszanych

Do polecanych typów schodów strychowych zaliczymy m.in.:

  • Schody nożycowe – do głównych zalet schodów nożycowych zalicza się mała ilość zajmowanej przez nich powierzchni. Dodatkowo bez problemu możemy dostosować je do konkretnej wysokości. Wykonane są całkowicie z metalu, przez co są dużo cięższe w porównaniu np. do schodów drewnianych. 

Przeczytaj też: http://www.autopasje.pl/rodzaje-bieznikow-opon/

  • Schody w formie drabiny – najczęściej drewniane, posiadające metalowe okucia. Zajmuje najmniej powierzchni w porównaniu z innymi. Dużą zaletą jest to, że są wytrzymałe i odporne na różne uszkodzenia mechaniczne.
  • Schody włazowe chowane do sufitu – składają się z trzech lub nawet czterech części. Połączone są przy pomocy zawiasów. Schody strychowe występują w różnych wersjach. Możemy wyróżnić schody drewniane, metalowe czy też aluminiowe. 

Który rodzaj schodów wybrać? 

Wybierając schody ważne jest aby określić sposób rozkładania stopni, materiał, z jakiego będą wykonane, a także ich wymiary. Ostateczna wysokość i szerokość schodów jest niezwykle istotna, dlatego przed kupnem należy upewnić się czy będą pasowały rozmiarem do naszego wnętrza. Jeżeli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podczas wchodzenia i schodzenia, warto zadbać o poręcz. Nie wszystkie składane schody strychowe są w nią oryginalnie wyposażone, dlatego należy wyszukać modele, które mają poręcz na wyposażeniu lub jest to opcjonalny element, który możemy dodać do zakupu.

Źródło: https://ciasnealewlasne.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here