Jaką podłogę warto wybrać?

0
1555
Jaką podłogę warto wybrać

Jedną z decyzji, jaką musimy podjąć wykańczając wnętrze domu lub mieszkania jest wybór podłogi. Ma ona nie tylko znaczenie estetyczne, ale zapewnia także osłonę termiczną podłoża. Dobrą ofertę najprościej znaleźć przez internet. Wystarczy w okno internetowej wyszukiwarki wpisać panele podłogowe Kielce, by dostać dostęp do zadowalających wyników. Rozpoznając istniejące na rynku materiały podłogowe powinniśmy uwzględnić nade wszystko charakter wnętrza w jakim ma ona zostać zamontowana. Poniżej omawiamy dostępne w tym zakresie rozwiązania.

Podłoga drewniana

Dużą popularnością cieszą się wciąż podłogi drewniane, a wśród nich te wykonane z desek warstwowych. Ich niewątpliwym atutem jest szybki i prosty montaż. Drewno to surowiec naturalny charakteryzujący się trwałością, którego obecność nadaje pomieszczeniu przytulną atmosferę, jak również wygłusza odgłosy kroków. Ponadto posadzki z tego materiału pozwalają utrzymać w mieszkaniu stałą wilgotność powietrza, dzięki czemu we wnętrzu zapanuje zdrowy mikroklimat. Inną wersją podłóg drewnianych są parkiety. Cechują się one wyjątkową elegancją i ponadczasowością. Położenie parkietu zajmuje jednak dużo więcej czasu niż w przypadku desek, a jego cena jest znacznie wyższa. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość renowacji podłóg drewnianych metodą cyklinowania i lakierowania uzyskanej w ten sposób powierzchni.

Panele laminowane

Ten materiał wyróżnia się większą odpornością na zarysowania niż drewno, aczkolwiek w przypadku wystąpienia uszkodzeń nie mamy możliwości jego odnowienia. Niemniej jednak panele laminowane są bardzo często wybierane przez klientów z uwagi na to, że ich powierzchnia do złudzenia przypomina naturalną strukturę drewna. Ponadto zachęcająca jest ich przystępna cena i łatwość montażu.

Płytki podłogowe

Najbardziej wytrzymałym materiałem na posadzki są płytki z naturalnego kamienia, takiego jak granit, marmur, łupek czy piaskowiec. Inne ich atuty to szlachetny wygląd i łatwa pielęgnacja. Do wykańczania podłóg znajdują zastosowanie zarówno wielkowymiarowe płyty (tzw. slaby) oraz cieńsze płytki o mniejszych wymiarach. Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie możemy dokonać wyboru spośród produktów o zróżnicowanym zabarwieniu oraz stopniu połyskliwości. Choć kamień ze swojej natury jest surowcem zimnym dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach z zainstalowanym ogrzewaniem podłogowym.

Wykładzina podłogowa

Alternatywną opcją jest wykładzina PCV lub dywanowa. Główne skojarzenia jakie wiążemy z tym tworzywem to wygoda i odczucie ciepła. Wykładzina podłogowa nadaje się zwłaszcza do wnętrz, w których chcemy ocieplić panujący nastrój, takich jak sypialnia czy pokój dziecięcy. Miękkość materiału pozwala chodzić po podłodze na boso, a dzieciom stwarza komfortowe warunki do zabawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here