Regały do domu – jakie wybrać?

0
1555

Miłośnicy literatury i przy tym bibliofile doskonale wiedzą, jak ważna jest ekspozycja swojej własnej, domowej biblioteczki. To widok, który uspokaja i napawa dumą. Łatwo wtedy odnaleźć tytuł książki, zwłaszcza jeśli kolekcja liczy setki, a nawet tysiące książkowych pozycji. Nie ma piękniejszej ozdoby dla domu, niż pokój pełen książek. Ale! Co zrobić, gdy brak przestrzeni na kupno nowych tytułów, niestety – wnętrza domu nie rozszerzymy, a miejsca na nowe regały po prostu brak. Jak sprytnie zaaranżować przestrzeń na półki z książkami?

Gdzie znaleźć miejsce na książki?

  • Duże regały

Niestety, wielu miłośników książek wyprzedaje swoje domowe biblioteczki, gdy na przykład pojawia się nowy członek rodziny. Wtedy też potrzebna jest przestrzeń, którą niegdyś zapełniały książki. Przysadziste regały nie mogą być elementem wystroju pokoju dziecięcego, dlatego muszą się zmniejszyć. Dotyczy to przede wszystkim małych mieszkań, w których trzeba ograniczyć przestrzeń na książki. Ale czy musi tak być? Czy nie ma dobrego sposobu na rozplanowanie biblioteczki. Oczywiście, że jest. Najlepszym są wysokie, robione na miarę regały na całą ścianę, lub pod meblościankę z miejscem na przykład na telewizor. Wtedy też przestrzeń, która zazwyczaj przeznaczamy na sprzęt RTV może zostać ubogacona o wysokie regały i zabudowana książkami.

  • Wykorzystanie wolnych przestrzeni

Warto też wykorzystać przestrzenie narożne w nich tworząc łączone półki oraz, by zyskać dodatkowego miejsca, można wykorzystać wolne ściany nad drzwiami. Otrzymamy nie tylko przestrzeń na książki, ale też bardzo ciekawy zabieg aranżacyjny, który stanie się ozdobą domu.

  • Niekonwencjonalne rozwiązania

Regał z drabiny, palet, niewidzialne półki, drewniane skrzynki po warzywach – z tego też można zrobić regały na książki. Wystarczy trochę inwencji, kreatywności i farby, by zrobić ciekawe półki. Być może nie pomieszczą one zbyt wielu książek, ale będzie można je zaaranżować w przestrzeń mieszkania i zapewnić przy tym sobie dodatkowego miejsca.

  • Biblioteczka i komoda

Dwa w jednym. Zakup regały połączone z szufladami lub komodami. Zyskasz miejsce na ubrania, czy potrzebne rzeczy, ale też książki. Może warto też pomyśleć o nieco innym ułożeniu książek – nie pionowo, ale poziomo, układając z nich swego rodzaju stosy. Takie kupki z książkami mogą gościć w różnych miejscach w domu. Tworzy to taki romantyczny rozgardiasz.

Literatura jest ważnym aspektem życia, uczy, bawi, daje do myślenia. Mówi się, że domy bez książek nie mają duszy, dlatego nie pozbawiajmy swoich mieszkań przytulności i klimatu, a taki na pewno zapewni domowa biblioteczka.

Jeżeli planujesz zakup regałów, koniecznie zajrzyj na stronę https://9design.pl/pol_m_Meble_Regaly-1680.html.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here