Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem – czy warto?

0
1663

Od kilku lat w Polsce coraz więcej mówi się o ogromnym zanieczyszczeniu powietrza, niestety nie dotyczy to tylko wielkich miast, ale również mniejszych miejscowości. Smog dokucza nie tylko zimą, ilość spalin wydzielanych przez samochody sprawia, że nie możemy czuć się bezpiecznie nawet we własnym domu. Na szczęście w sklepach dostępne są oczyszczacze powietrza, dzięki którym możemy oddychać bezpiecznie. Czy warto wybrać model posiadający dodatkowo funkcję nawilżania?

Nawilżacz powietrza na lepszy sen

W okresie zimowym, kiedy intensywnie nagrzewamy mieszkanie, wilgotność powietrza jest niewystarczająca, dlatego wiele osób czuje zmęczenie po przebudzeniu. Suchość w ustach, ból głowy czy rozdrażnienie nie dotyczy tylko alergików i osób wrażliwych, nic zatem dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się urządzenia nawilżające powietrze. Jednak jeśli chcemy, aby nawilżacz był nie tylko skuteczny, ale również cichy oraz estetyczny, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 500 złotych. Teoretycznie do nawilżenia powietrza może wystarczyć specjalny pojemnik z wodą powieszony na kaloryferze, jednak nie jest to rozwiązanie zbytnio higieniczne, bowiem w wodzie będzie zbierać się brud. Poza tym takie rozwiązanie jest dobre tylko w okresie grzewczym, a przecież komfortowy sen należy nam się przez cały rok. Coraz częściej w sklepach można znaleźć oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, urządzenie, które jednocześnie pozwoli nam się pozbyć dwóch uciążliwych problemów.

Urządzenie 2w1

Dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu na tego typu urządzenia w sklepach można znaleźć bardzo duży wybór nawilżaczy z funkcją oczyszczania powietrza. Szczególnie polecane są modele ewaporacyjne, działający na zasadzie naturalnego odparowywania wody z wkładu nawilżającego. Na podobnej zasadzie działa oczyszczacz powietrza z nawilżaczem typu parowego, jednak jest to urządzenie bardziej prymitywne, pracujące bardzo głośno. Kolejnym rozwiązaniem jest kupno oczyszczaczo-nawilżacza w wersji ultradźwiękowej, która podobnie jak ewaporacyjna jest praktycznie niesłyszalna w trakcie pracy. Rozwiązanie to nie jest jednak polecane dla miłośników czworonogów, koty i psy bowiem są bardzo wrażliwe na ultradźwięki.

Wybierając oczyszczacz powietrza z nawilżaczem możemy zaoszczędzić kilkaset złotych, bowiem kupno dwóch, pojedynczych urządzeń dobrej jakości mogło by nas kosztować nawet 1000 złotych. Poza tym oszczędzamy również sporo miejsca, co jest szczególnie ważne w przypadku osób żyjących w niewielkich mieszkaniach. W przypadku tego urządzenia lepiej kierować się jakością niż kosztami, bowiem świeże i czyste powietrze jest bezcenne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here