Projektor do ogrodu – jak wybrać?

0
10793
Projektor do ogrodu – jak wybrać?

Odtwarzanie filmów w ogrodzie? Dlaczego nie? Jednak na telewizorze nie będzie to ani łatwe, ani efektywne. Znacznie lepiej powinien sprawdzić się projektor. Pomyśl tylko, jaką przyjemnością byłoby oglądanie pasjonującego filmu lub lubionego serialu na swoim tarasie czy w altanie. Projektor mógłby się stać też prawdziwą atrakcją grilli czy niedzielnych obiadów.

Parametry projektora do ogrodu

Rozdzielczość

Rozdzielczość natywna projektora do ogrodu powinna wynosić minimum 720 pixeli (HD), ale najlepiej byłoby, żeby był on w rozdzielczości 1080 pixeli (FULL HD). Jeżeli budżet nie jest przeszkodą, projektor może mieć nawet rozdzielczość 4K. Jeśli chodzi o format obrazu, to najlepszym rozwiązaniem będzie 16:9. W tym przypadku z pewnością nie ma mowy o formacie 4:3, jakim legitymują się projektory do biura czy do szkoły.

Jasność

Musimy przyjąć, że projektor w ogrodzie będzie funkcjonował w warunkach większego oświetlenia, niż w pomieszczeniach. Dlatego też jego jasność powinna być większa. Będzie się to wiązało z wyższą ceną, ale duża jasność jest tu po prostu konieczna. Idealnie byłoby, gdyby projektor miał jasność na poziomie 3000 lumenów.

Łączność

Projektory przeznaczone do ogrodów powinny mieć możliwość bezprzewodowej łączności. Raczej trudno jest sobie wyobrazić ciągnięcie kabli po całym ogrodzie. Obsługa Wi-Fi i Bluetooth z pewnością ułatwi nam projekcję w ogrodzie.

Technologia projektora

Z pewnością takim najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybór projektora LCD z trzema polisilikonowymi matrycami (3LCD). Otrzymamy dzięki temu odpowiedni stosunek jasności do kontraktu. Projektor będzie jasny, ale kontrast na tyle duży, że obraz będzie po prostu wyraźny.

Żywotność lampy

Żywotność lampy projektora powinna być dobrana do częstotliwości użytkowania projektora. Nie jest tajemnicą, że im wyższa żywotność lampy, tym projektor droższy. Dlatego też niekonieczne dobrym pomysłem jest płacenie za bardzo żywotną lampę, jeżeli projektor będzie w ogrodzie uruchamiany od święta. Z drugiej strony, jeżeli projektor będzie używany też w domu i będzie to częste użytkowanie, to takim minimum żywotności lampy jest 3 tys. godzin.

Złącza projektora

Niezmiernie ważne w każdym projektorze są porty. To one pozwalają na łączenie projektora z innymi urządzeniami, a im portów więcej, tym większy komfort korzystania. Z pewnością projektory do ogrodów powinny być wyposażone w złącze HDMI, DVI, RCA-Video i  USB. Przyda się także czytnik kart pamięci. Nie zapomnij też o tym, że taki projekt musi koniecznie posiadać pilota.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:21    Średnia:2/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDekoral kończy 18 lat!
Następny artykułJak wybrać oświetlenie do salonu?
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here