Prezent do nowego domu – co wręczyć na parapetówkę?

0
2567
Prezent do nowego domu – co wręczyć na parapetówkę?

Starym zwyczajem goście zaproszeni na parapetówkę przynoszą drobny upominek lokatorom. Co to może być? Możliwości jest naprawdę wiele. W poniższym tekście prezentujemy kilka z nich.

Prezent na parapetówkę – dwie główne możliwości

Kupując prezent do nowego domu, czy na jakąkolwiek inną okazję, mamy zawsze do wyboru dwie możliwości. Pierwszą z nich jest kupno prezentu praktycznego, czyli takiego, z którego obdarowany będzie miał pożytek. Może być to np. koszula, zestaw narzędzi, ale również alkohol. Drugą kategorię stanowią prezenty, które mają przede wszystkim wartość dekoracyjną. Do tego grona zaliczamy m.in. obrazy, rzeźby czy kwiaty. Decydując się na prezent do nowego domu należy przede wszystkim mieć na uwadze potrzeby osób, którym chcemy go wręczyć. Co więc kupić? Sprawdź nasze propozycje.

Praktyczny prezent do nowego domu

Praktyczny prezent do nowego domu

Skupmy się najpierw na praktycznych prezentach. Kupnu mieszkania czy domu towarzyszą potężne emocje, w których ich właściciele zapominają o wielu sprawach. Skupiają się oni na najważniejszym, czyli dopięciu wszelkich formalności prawnych oraz zaopatrzeniu się w niezbędne sprzęty gospodarstwa domowego i remoncie, jeśli jest potrzebny. Dlatego właśnie parapetówka odbywa się po kilkunastu dniach lub nawet kilku tygodniach od kupna domu. Jednak nawet przez tak długi czas nowi lokatorzy nie są w stanie kupić wszystkiego, co im niezbędne. Praktyczny prezent do nowego domu z pewnością ucieszy każdego, kto jeszcze nie wypełnił swoich szaf i szuflad. Co to może być? Zegar ścienny, korkociąg do wina w zestawie z winem, waga łazienkowa, ramki na zdjęcia, zestaw do pielęgnacji obuwia, tablica magnetyczna lub korkowa, wieszak na klucze czy pojemnik do przechowywania ziół.

Dekoracyjny prezent do nowego domu

Dekoracyjny prezent do nowego domu

Jednak prezent do nowego domu nie musi być tylko i wyłącznie praktyczny. Może stanowić jedynie wartość dekoracyjną. Co się zalicza do tego grona? Kwiaty, obrazy, ciepły koc (praktyczny i elegancki), ale także plakaty. To właśnie ta ostatnia rzecz jest ostatnimi czasy coraz bardziej popularna. Plakaty mają wiele zalet, które sprawiają, że są chętnie wykorzystywane jako pomysł na prezent. Sprawdź tutaj – https://posterilla.pl/pomysl-na-prezent. Plakaty mają tę przewagę nad obrazami, że są o wiele bardziej poręczne i możemy zawiesić je praktycznie w każdym pomieszczeniu. Plakaty do kuchni z motywami kawy czy owoców, plakaty do salonu z motywami roślinnymi czy nawet do łazienki! Odpowiedni materiał, z jakiego są wykonane, sprawia że nie musimy martwić się o ich wytrzymałość. Porządny plakat będzie cieszył oko nie tylko do następnego remontu, ale i znacznie dłużej.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFotel bujany dla karmiącej mamy
Następny artykułMaty kwarcowe pod panele
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here