Maty kwarcowe pod panele

0
2561

Budując dom, remontując lub wykańczając mieszkanie niezwykle dużo uwagi poświęca się podłogom. I słusznie, bo odpowiednio przygotowana podłoga służyć będzie przez lata, dbając nie tylko o estetykę pomieszczenia, ale też o komfort akustyczny i termiczny. Przy czym znaczenie ma nie tylko to, co na wierzchu (panele, deski), ale też i to, co mieści się pod spodem. Na przykład podkłady pod panele.

Podkład kwarcowy pod panele

To, co doskonale nadaje się pod panele to maty kwarcowe. Szczególnie polecane są przy ogrzewaniu podłogowym. Maty kwarcowe pod panele mają doskonałe właściwości jako izolacja akustyczna (zależy to między innymi od porowatości maty). Ponadto maty kwarcowe są bardzo wytrzymałe na obciążenia. Fachowcy rekomendują ją nie tylko do paneli typy click (czyli do paneli laminowanych), ale też pod podłogi pływające.

Maty kwarcowe pod panele ma świetne właściwości termiczne, dlatego nadają się do położenia przy instalacji ogrzewania podłogowego. Dodatkowo – świetnie wyrównuje punktowe nierówności podłoża. Panele podłogowe są więc niezwykle ważnym elementem podłogi.

Jaka mata kwarcowa?

Czy można wskazać jakiś konkretny model maty kwarcowej? Można polecić maty Multiprotect by Arbiton. Jest to cienki, kwarcowy podkład. Ma grubość jedynie 1,5 mm. Jest zintegrowany z folią PE i przypomina nieco filc (ale to mata kwarcowa). Podkład Multiprotect 1000 ma bardzo niski opór ciepły – tylko 0,006m2K/W i to czyni go tak doskonałym wyborem w przypadku ogrzewania podłogowego.

Ma również dobre właściwości akustyczne, dzięki czemu tłumi dudnienie (kroki) oraz dźwięki między piętrami. Można je wykorzystać pod panele drewniane, ale też pod laminaty. Jest dostępny w ośmiometrowych rolkach, ważących 12kg. podkład pod panele Multiprotect na posadzki z ogrzewaniem podłogowym ma rekomendację EPLF.

W którym sklepie kupić podłogę (i matę kwarcową)?

Dobry sklep z podłogami jest bezcenny, ponieważ daje szeroki wybór dobrych, certyfikowanych materiałów. Do tego gwarancja i fachowe doradztwo. Wszystko to oferuje między innymi sklep podłogi24.net. Prowadzi do kaliska firma Wnętrza z klasą. Ma doświadczenie w dostarczaniu wysokiej jakości materiałów podłogowych, od podkładów po panele.

Maty kwarcowe Multiprotect 1000 w sklepie podlogi24.net są oczywiście dostępne. Dostarczone mogą być na terenie całej Polski. Sklep podłogi24.net jest dobrym i sprawdzonym partnerem, z którego usług nie wahają się korzystać osoby remontujące mieszkania, jak i ekipy budowlane odpowiadające za większe budowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here