Półki narożne – praktyczne rozwiązanie w Twoim domu

0
825

W dużej przestrzeni narożniki można zostawić puste lub po prostu umieścić w nich fotel lub krzesło. W tym przypadku optymalizacja nie jest priorytetem, ale w małym mieszkaniu liczy się każdy metr kwadratowy. Dlatego w tym kontekście wybór półek narożnych może okazać się najwłaściwszym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, uzyskanie dodatkowej powierzchni do aranżacji i pozyskanie kilku metrów kwadratowych na ziemi. Producenci znając te potrzeby, przygotowali zróżnicowany asortyment tego typu produktów, a wśród nich można znaleźć półki narożne do łazienki, kuchni czy salonu.

Półki narożne z drewna

Półki narożne drewniane cechują się nie tylko funkcjonalnością, ale często posiadają niepowtarzalny, oryginalny wygląd, a dzięki pomysłowo zaprojektowanym formom można wkomponować je do prawie każdego pomieszczenia. Drewniane półki narożne pomagają utrzymać porządek w pomieszczeniu i można w nich przechowywać różne przedmioty, w kuchni artykuły kuchenne, w łazience niezbędne akcesoria, a w pokoju można ustawiać na nich książki lub przedmioty ozdobne.

Ciekawym przykładem tego rodzaju mebla może być połączenie dwóch półek w różnych kolorach w celu stworzenia spersonalizowanej kompozycji półek narożnych, gdzie można wybrać model w zestawie czarnej półki na białej ścianie, jak yin i yang, lub mieszany zestaw kolorystyczny, gdzie projektanci zadbali, by materiały i marki zachowały oryginalność i spójność.

Półki narożne metalowe

Półki narożne metalowe wykonuje się zazwyczaj z solidnego, odpornego na rdzę metalu, często chromowanego, co stanowi gwarancję trwałości i łatwego czyszczenia. Stanowią one praktyczne i wszechstronne rozwiązania szczególnie przydatne w pomieszczeniach łazienkowych, dzięki czemu zyskuje się dodatkową przestrzeń w miejscu, gdzie powierzchnia jest przeważenie dość ograniczona. Takie łazienkowe półki narożne z metalu produkuje się również w formie koszyczków, co pozwala na stworzenie interesującego designu, a mają jeszcze tę istotną zaletę, że nie zbiera się w nich woda.

Półki metalowe znalazły również powszechne zastosowanie w kuchni, gdzie szczególnie popularne są wersje półek narożnych wiszących, na których można ułożyć naczynia, przyprawy i książki kucharskie.

Innym rozwiązaniem półek narożnych są półki szklane, które cieszą się doskonałymi opiniami klientów. Szklane półki narożne to znakomite meble, które nadają pokojom dziennym, kuchniom i sypialniom lekkości i elegancji, ale także dają możliwość wpuszczenia światła słonecznego do wnętrza, zwiększając tym samym jasność pomieszczenia i poczucie przestrzeni. W ofertach producentów można znaleźć ekskluzywne modele tych produktów, takie jak półki narożne z giętego szkła, które są tworzone w specjalnym procesie produkcji.

Niektóre warianty tych narożnych półek są wykonywane z dbałością o jakość i szczegóły, a produkuje się je z hartowanego szkła. W przypadku uderzenia lub stłuczenia półka nie pęka, lecz rozbija się na wiele kawałków, minimalizując ryzyko skaleczeń i obrażeń. Szczególny kształt tych półek sprawia, że są one idealne do tworzenia kompozycji narożnych, które pozwalają umeblować nawet duże przestrzenie ścienne, nie tracąc przy tym fantazji i estetyki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here