Płytki i mozaiki sposobem na dekorację łazienki

0
2201
Płytki i mozaiki sposobem na dekorację łazienki

Odpowiedni wystrój łazienki może wprowadzać przyjemną atmosferę, która z pewnością pozwoli nam na dużo lepszy relaks. Wybór jakościowych mebli oraz sprzętu da nam komfort, jednak to nie wystarczy, by łazienka stała się magicznym i wyjątkowym miejscem. Ważne są także dekoracje ścienne. To nie muszą być wcale obrazy. Jakościowe i modne płytki i mozaiki na ścianę potrafią zdziałać cuda i to one tak naprawdę są najważniejszym elementem wystroju każdej łazienki. Warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

Wszystko o płytkach łazienkowych

Płytki ceramiczne, które znaleźć możemy obecnie w sklepach są bardzo pomysłowe oraz jakościowe, nic więc dziwnego, że mają tylu zwolenników. Co ważne, nie są one jedynie praktycznym wykończeniem łazienki, ale również są bardzo estetyczne. Chronią one ściany oraz podłogi przed zamoczeniem i jednocześnie zdobią wnętrze. Większość płytek dzieli się na klasyczne i modernistyczne. Ciekawym rozwiązaniem są również płytki modularne, czyli takie zestawy, które składają się z części o różnych wielkościach. Dzięki takim zabiegom z wykorzystaniem płytek i mozaik na ścianę, efekt końcowy jest zawsze zdumiewający. Szeroki wybór wzorów na płytkach pozwala na dopasowanie ich do stylu łazienki. Dostępne są wszystkie kolory, ciekawe wzory, a nawet stylowe imitacje drewna.

Rozmiary oraz kształty także różnią się od siebie, a więc możliwości aranżacyjnych jest wiele. Płytki należy też rozróżnić na bazowe, czyli te przeznaczone na ściany oraz podłogi oraz płytki wykończeniowe i dekoracyjne. Płytki i mozaiki na ścianę mogą być także matowe lub błyszczące, co widoczne jest gołym okiem. Wzory ciekawe motywy znajdujące na płytkach wciąż się zmieniają. Obecnie najmodniejsze są nanoszone grafiki na płytki. Jest to bardzo oryginalny i stosunkowo nowy sposób, który możliwy jest dzięki rozwiniętej technologii. Wzory te mogą tworzyć jednolitą kompozycję lub jeden niepowtarzalny wzór, wybór należy do nas.

Ciekawostki o mozaikach naściennych

Mozaiki, podobnie jak płytki stosować możemy na podłogach oraz ścianach w łazience. Mogą one znajdować się również na fragmentach brodzików, umywalek, wanien oraz ramach luster. Są one nieco mniejsze od płytek, dlatego możliwości aranżacyjnych wydaje się być jeszcze więcej. Płytki i mozaiki na ścianę mogą być bardzo efektowne, wygląd łazienki będzie zależał od naszych upodobań. Ważne jest to, by całość była odpowiednio zaplanowana. Rodzajów mozaik naściennych jest wiele. Najbardziej popularne są ceramiczne, które wykonane są z masy gresowej. Te odporne są na ścierania, a nawet na rozmrażanie i zamarzanie.

Ważną ich cechą jest to, że wykorzystać je można również na zewnątrz. Kolejnym rodzajem są mozaiki z kamienia naturalnego, czyli z kwarcu, marmuru, łupków lub otoczaków. Te zapewniają trwałość oraz naturalny wygląd. Znane są również mozaiki szklane, drewniane lub metalowe. Korzystając z płytek i mozaik na ścianę pamiętać musimy o wykończeniach oraz odpowiednim ich nałożeniu. Efekt końcowy będzie wtedy zadowalający, gdy płytki będą dobrze rozmieszczone na powierzchniach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here