Okna dachowe – różne możliwości

0
2118
Okna dachowe - różne możliwości

We współczesnych projektach architektonicznych, okna dachowe, inaczej znane jako świetliki dachowe są popularnym i praktycznym wyborem, dlatego też na rynku można dostać je w większej ilości stylów niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas gdy klasyczne okna dachowe Rooflite są kwintesencją standardowego pomysłu na loft – gdzie są niezbędne dla dopuszczenia jakiegokolwiek naturalnego światła – to dzisiaj okna dachowe nie są już jedynie domeną sypialni na poddaszu. W odniesieniu do tak różnych i różnorodnych stylów na rynku, dostępności okien dachowych w wielu wzorach i rozmiarach, mogą one stanowić odpowiedni dodatek do wielu części domu – pod warunkiem, że ma się skośny dach oczywiście.

To prostsze niż myślisz!

Podwyższony parter może w szczególny sposób skorzystać z tego dodatkowego oświetlenia, podobnie jak każda pokój w którym korzysta się z konstrukcji dachu. Większość okien dachowych można wprowadzić tam ze względną łatwością, z niewielką zmianą istniejących konstrukcji, rzadko też okna dachowe wymagają pozwolenia na budowę. Większość nadaje się zarówno dla dachów płaskich, jak i spadzistych, a niektóre modele będą cechować się większą przydatnością dla konkretnych modeli. Chociaż wiele instrukcji do samodzielnego ich zainstalowania jest dostępnych w Internecie, zaleca się mimo wszystko, aby skonsultować się z profesjonalistą przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac.

Indywidualny charakter

Współczesne świetliki są dostosowane do indywidualnych potrzeb wielu domów – zarówno tych wiekowych, jak i najbardziej współczesnych. Bez względu na to jaka estetyka jest nam bliższa i się podoba, zwykle okna dachowe Rooflite obfitują także w dodatkowe funkcje. Jednak główną funkcją tego typu okien jest to, że stanowią nieodłączny element konstrukcji domu umożliwiający dostawanie się zewnętrznego światła. Dzięki nowoczesnemu podejściu i naukowym zrozumieniu ogromnych korzyści płynących z naturalnego światła na nasze dobre samopoczucie, aż do utrzymania naszego zdrowia psychicznego – oświetlenie naturalne ma ogromne znaczenie z punktu widzenia zdrowia, a także punktu widzenia czysto architektonicznego.

Generalnie okna dachowe są

  • estetyczne
  • ekonomiczne
  • atrakcyjne
  • funkcjonalne

Okna dachowe – rodzaje

Mając to wszystko na uwadze, spróbujmy się bliżej przyjrzeć temu, co oferuje dzisiaj rynek okien. Współczesne okna dachowe dostępne są w różnych stylach. Najczęstszym z nich są okna obrotowe, które są także generalnie najtańszą i najbardziej popularną opcją. Możliwość sterowania w górnej części okna umożliwia łatwe otwieranie i dostosowanie się do pożądanego poziomu. Chociaż ich cena jest dodatkowym atutem, główną wadą tego stylu jest to, że te okna powodują wizualną przeszkodę, gdy są otwarte, co uniemożliwia dobrą widoczność. Okna dachowe otwierane do góry są to bardziej kosztowną alternatywą, przy której jednak unika się problemu niedrożności wizualnej. Dodatkowo, konstrukcja ta sprawia, że są łatwiejsze do czyszczenia, co umożliwia łatwiejszy dostęp do zewnętrznej powierzchni. Najlepsze są okna dachowe obrotowe – mają do zaoferowania połączenie zalet obu tych podstawowych stylów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here