Piaskowanie drewna

0
1401
Piaskowanie

Drewno jest materiałem docenianym i stosowanym od wielu lat w różnego rodzaju dziedzinach życia. Niestety ze względu na delikatną strukturę jego powierzchni często ulega uszkodzeniu oraz zabrudzeniu przez co wymaga renowacji. Jednym z wykonywanych zabiegów jest oczyszczanie powierzchni piaskowaniem, jest to metoda strumieniowa, gdzie powierzchnia jest poddawana działaniu cząsteczek materiału pod ciśnieniem. Jest to doskonała metoda pozwalająca na pozbycie się starych powłok, farb, lakierów oraz innych impregnatów. Jak wiemy gatunków drewna jest wiele, wiele też występuje typów ścierniw, dlatego możemy dobrać środek odpowiedni do obrabianej powierzchni, nie naruszając jego struktury.

Oczyszczanie powierzchni piaskowaniem jest dużo lepszym rozwiązaniem od zastosowania szlifierki, gdyż nie sposób nią oczyścić trudno dostępnych miejsc oraz zakamarków, problem pojawia się również w przypadku elementów nierównych. Metoda jest dużo bardziej efektywna od papieru ściernego, który pomimo niskiej ceny, pochłania ogromną ilość czasu, a ponadto bardzo rzadko udaje się uzyskać zadowalające efekty.

Ze względu na możliwość dotarcia ścierniwa nawet do najbardziej trudno dostępnych miejsc, fani drewna coraz częściej doceniają piaskowanie Białystok, ze względu na bardzo duży popyt w tym zakresie, charakteryzuje się bogatą bazą firm pełniącą tego rodzaju usługi (np. piaskowanie-drewna.com.pl).

Pierwotnie oraz najczęściej stosowanym materiałem jest piasek kwarcowy, którego zastosowanie wiąże się z niską ceną oraz zadowalającymi efektami. Jeżeli posiadamy większą ilość środków finansowych warto jest zainwestować w materiał w postaci mączki szklanej lub sody, który pozwala na uzyskanie znakomitych efektów oczyszczania drewna, przy jednoczesnym nienaruszeniu jego struktury.

Oczyszczanie powierzchni piaskowaniem jest najtrudniejsze w przypadku pokrycia drewna farbami olejnymi, które są zazwyczaj nakładane w dużej ilości. Ich usunięcie wiąże się niestety zazwyczaj z uszkodzeniem powierzchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGdzie warto korzystać z usług szklarskich?
Następny artykułKurs obsługi suwnic
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here