Narzędzia, jakich potrzebuje każdy majsterkowicz!

0
1013
projekty domów

Zastanawiasz się, jakie narzędzia powinieneś mieć zawsze „pod ręką”? Wiadomo, czasem trzeba w domu coś dokręcić lub przymocować, a czasem całkowicie naprawić. Urządzenia mają to do siebie, że lubią się psuć. A więc, powinieneś mieć odpowiednie narzędzia do tego, aby móc je szybko naprawić. Przezorny zawsze ubezpieczony! Ubezpiecz się więc przed nieprzewidywalnymi wypadkami i wyposaż w narzędzia majsterkowicza.

Co powinien mieć każdy majsterkowicz?

Niektóre projekty domów wymagają drobnych poprawek. Czasem może się zdarzyć, że odpadnie jakaś śrubka albo przestanie świecić lampa. Co wtedy zrobić? Otóż, przyda się zestaw majsterkowicza! Nie musisz wydawać jednak ogromnej sumy pieniędzy na taki zestaw. Wszystko możesz kompletować… samodzielnie – a więc, element po elemencie. Możesz również wykorzystać do tego kompletny zestaw, czyli narzędziową skrzynkę. Na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy będziesz wybierał narzędzia? Otóż:

  1. Pamiętaj o podstawowych elementach takich, jak: solidny młotek, kombinerki, klucz nastawny, metrówka, gwoździe i wkrętaki.

Wkrętaki bądź śrubokręty są akcesoriami, jakie musza znaleźć się w zestawie majsterkowicza. Dzięki nim dokonać bowiem możesz podstawowych napraw i montażu. Do ich użycia wcale nie potrzeba specjalistycznych umiejętności, a jedynie… wprawy! W zestawach często znaleźć możesz:

– grzechotkę,
– wkrętaki,
– bity,
– końcówki nasadowe.

Różnorodne elementy w zestawie doskonale dopełnią domowy warsztat i będą przydatne w różnych sytuacjach.

  1. Nie zapominaj o pomocnikach niezbędnych przy drobnych naprawach bądź montażu. Są nimi: taśma izolacyjna, poziomica oraz wkrętarko-wiertarka. To ostatnie jest podstawowym urządzeniem, jakie na pewno posłuży Ci przez wiele lat i znacznie usprawni wszystkie domowe prace. Wiertarka powinna znaleźć się w skrzynce każdego majsterkowicza! Jest ona niezbędna przy nawet najprostszych pracach remontowych, ale też naprawczych oraz dekoracyjnych.

Jeżeli chcesz, by wiertarka lub wkrętarko-wiertarka posłużyła Ci jak najlepiej, koniecznie zwróć podczas zakupu uwagę na jej… moc! Najlepiej, by urządzenie miało powyżej 700 W. Możesz też zdecydować się na wiertarkę udarową o większej mocy, jaka przyda się także do wiercenia w betonie bądź cegle. Dobrze, żeby urządzenie zamknięte było w osobnej walizeczce, jaka ochroni narzędzie przez uszkodzeniem i zniszczeniem.

  1. Koniecznie zaopatrz się w drabinę! Najlepiej składaną, jaka nie będzie zajmować zbyt wiele miejsca w mieszkaniu – niestety, ale nie wszystkie projekty domów przewidują bowiem pomieszczenie gospodarcze na tego typu narzędzia. Drabina jest niezbędna, by zmienić żarówkę lub przykręcić coś na wysokości.

Klucze płasko-oczkowe

Rzecz jasna, bardzo ważny będzie też zestaw płaskich kluczy. Dzięki nim możesz bowiem dokonać przeglądu i napraw drobnych usterek wielu sprzętów (np. roweru swojego dziecka przed wiosną).Klucze płasko-oczkowe będą niezastąpione również w tych miejscach, gdzie trudno będzie się dostać jakimkolwiek innym kluczem. Warto więc wyposażyć się także w zestaw kluczy płasko-oczkowych z grzechotką. Dzięki temu będziesz miał zawsze „pod ręką” zestaw naprawczy, a sama naprawa danego elementu przebiegnie o wiele sprawniej i… szybciej!

Dla majsterkowiczów wprawionych… opalarka!

Jeżeli chociaż trochę znasz się na majsterkowaniu, warto będzie wyposażyć się również w narzędzie, jakim jest opalarka. To urządzenie posiada bardzo szerokie spektrum zastosowań, czyniąc je niemal koniecznym w skrzynce z narzędziami prawdziwego majsterkowicza i „głowy rodziny”. Wbrew pozorom, opalarka służy do napraw wielu różnych przedmiotów. Możesz nią np.:

– lutować kable,
– wysuszyć pomalowane albo polakierowane nawierzchnie,
– odmrozić zimą zamek w samochodzie (bądź pokrywę bagażnika),
– rozpalić grilla latem.

Jak widzisz, to uniwersalne narzędzie, jakie każdy szanujący się majsterkowicz w domu mieć… powinien! Warto poszukać opalarki z kilkoma rodzajami dysz – dzięki temu, działanie urządzenia będzie jeszcze bardziej wszechstronne!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here